H410M-A Pro BIOS güncelleme yapılmalı mı?

omerkonus

Femtopat
Daha fazla  
Yeni toplayacağım sistemimde H410M-A Pro anakarta BIOS güncellemesi yapacaktım ama son BIOS sürümünde bir sıkıntı olduğunu söylüyorlar.
Ekran gelmiyormuş, sizce BIOS güncellemesi yaparsam bir sorunla karşılaşır mıyım?
Bu anakartı kullanan ve BIOS güncellemesi yapanlar bir sorun varsa lütfen söylesin.

Sistem parçalarım;
i3 10100F.
8x2GB HP V8 RGB DDR4.
H410M'a Pro.
GTX 1650.
480 GB SSD.
CPU soğutucu Snowman M.200.
650W PSU.

Çalışmada bir sıkıntı yoksa sakın güncellemeyin! Ben tıkır tıkır çalışan anakarta BIOS güncelleme yaptım ve bir adet RAM slotu çalışmıyor.
RAM slotunun çalışmaması güncelleme ile alakalı olması biraz zor. Eski sürümleri denediniz mi? İşlemci veyahut anakart üzerindeki pinlerinizi de kontrol edin. Benimde 1 tane minik pin koptuğu için RAM slotlarımın teki çalışmıyor.

RAM slotunun çalışmaması güncelleme ile alakalı olması biraz zor. Eski sürümleri denediniz mi? İşlemci veyahut anakart üzerindeki pinlerinizi de kontrol edin. Benimde 1 tane minik pin koptuğu için RAM slotlarımın teki çalışmıyor.

Donanımlara hiç müdahale olmadan BIOS güncelleme ile bu sorun oluştu. Güncelleme öncesi o slot çalışıyordu, eski BIOS sürümüne nasıl döneceğimi de bilmiyorum.

Burada ekranın gelmediğini söylüyor 2 kişi.
Teşekkürler iyi ki sordum yoksa yapacaktım ve BIOS sıfırlamam gerekecekti :D.

Donanımlara hiç müdahale olmadan BIOS güncelleme ile bu sorun oluştu. Güncelleme öncesi o slot çalışıyordu, eski BIOS sürümüne nasıl döneceğimi de bilmiyorum.
Anakartınız modelini aratıp BIOS sürümlerini bulabilirsiniz. BIOS üzerinden yeni sürüm yükler gibi eski sürümü yükleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı