Çözüldü H410mh Realtek ses sürücüsü yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yunussyavuzz

Hectopat
Daha fazla  
BIOSTAR model anakartım var. Sitesinden indirdim kurmama rağmen denetim masasında gözükmüyor. 8 saat aralıksız uğraştım ama çözüm bulamıyorum. Format attım hala yüklenmiyor. Acaba neyi yanlış yapıyorum? Benzer konular vardı baktım ama hiçbiri çözmedi. Acaba anakartta bir sıkıntı mı var bilmiyorum. BIOS'tan baktım herhangi bir ayar yok. Ne yapacağım bilemiyorum. İşin uzmanı biri varsa birkaç kelam edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dosyaya sağ klik yapın. Winrar ile açın diyin. Yok ise Winrar kurun. Açtıktan sonra Setup.exe dosyasının üstündeki dosya oluşacak. 8882 ile başlayan dosya. Orada Setup dosyası var kurun.

Ses.JPG
Bilgisayarınızdan sürücüyü kaldırın. Yeniden başlatın. Ana kartınızın resmi sitesinden sürücüyü indirin. Kurulum yapar iken yeniden başlatma isterse ise yapın. Realtek sürücüleri 2 aşamalı yükleme yapıyor. Yeniden başlatınca sürücü yükleme devam eder.
Hocam setup dosyası var. Realteki kaldırıp yeniden başlatıyorum. Yükelemeyi başlatıyorum winzip self extrator adlı bir programda loading bar çıkıyor doluyor ve kayboluyor. Hiçbir şey olmuyor.

Dosyaya sağ klik yapın. Winrar ile açın diyin. Yok ise Winrar kurun. Açtıktan sonra Setup.exe dosyasının üstündeki dosya oluşacak. 8882 ile başlayan dosya. Orada Setup dosyası var kurun.

Eki Görüntüle 909214
Yüklendi ama kulaklığı arkaya taktığım zaman ses yok. Öne taktığım zaman geliyor. Acaba anakarta kabloları takarken ( 10 gün önce aldım kendm taktım) yanlış mı taktım bir kabloyu?

2 seçeneğiniz var. Ses bölümünde elle seçebilirsiniz.

ses2.png

Diğer seçenekte; aynı anda aktif edebilirsiniz. Realtek yazılımından. Ayarlar bölümünde mevcut.

ses.JPG

Benim aklıma gelen bunlar. Ben ilk seçeneği kullanıyorum. Elle seçim yapıyorum. Oyunun sesi ses sisteminden gelirken Discord konuşmaları kulaklığıma geliyor. O şekilde ayarladım.

Geri
Yukarı