H470-I Big Sur 11.2.1'i Monterey Sürümünde USB'ler Çalışmıyor

MrtSzgN

Kilopat
Daha fazla  
Hocam sistemi sorunsuz şekilde güncelledim fakat USB'ler çalışmıyor. Kablolu kablosuz hepsini denedim. Klavye mouse çalışmıyor. Masaüstüne gelemiyorum şifre giremeyince normal yani. Şimdi ne yapalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi açamıyorum config dosyasını EFI klasörüne nasıl atacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır deniyorum. Şimdi Monterey'i USB bellege yazdırıyorum. Kendi EFI'mi atıp Config degistirip deneyeceğim. Tamamdır, klavye ve mouse calıstı. Masaüstüne ulastım. EFI'mi degistirdim. Wi-Fi calısıyor. Bluetooth calısmıyor. Kendi Wi-Fi'ı çalışıyor. Simdi HeliPort kaldırayım mı? Sistemi yeniden baslattım acılıstaki o yazılar yine gelip gidiyor. Masaüstüne geldiğimde Itlwm çalışmıyor diyor. Itlwm da kaldırayım mı? Açılıştaki yazı:
IMG_1320.jpeg

AcRe Und yardımların için teşekkür ederim. Son EFI'mi paylaşıyorum. Çalışmayan sadece Bluetooth.
Tamamdır deniyorum. Şimdi Monterey'i USB bellege yazdırıyorum. Kendi EFI'mi atıp Config degistirip deneyeceğim. Tamamdır, klavye ve mouse calıstı. Masaüstüne ulastım. EFI'mi degistirdim. Wi-Fi calısıyor. Bluetooth calısmıyor. Kendi Wi-Fi'ı çalışıyor. Simdi HeliPort kaldırayım mı? Sistemi yeniden baslattım acılıstaki o yazılar yine gelip gidiyor. Masaüstüne geldiğimde Itlwm çalışmıyor diyor. Itlwm da kaldırayım mı? Açılıştaki yazı:
IMG_1320.jpeg

AcRe Und yardımların için teşekkür ederim. Son EFI'mi paylaşıyorum. Çalışmayan sadece Bluetooth.
Bu hatanın çözümünü araken buldum. Misc de ki Temalardan kaynaklıymış.External di Builtine çevirdim kaydettim ve çıktım düzeldi..

Dosya Ekleri

• IMG_1319.jpeg
    IMG_1319.jpeg
    365,1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_1320.jpeg
    IMG_1320.jpeg
    90,4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı