H55KBL ES ve GTX 950 darboğaz yapar mı?

Taha311

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin darboğaz yapabilir. Anakart ile GPU arasında pek bir darboğaz olacağını sanmıyorum.

Hocam daha önce GT 1030 ve i5 750'yi beraber kullanıyordum.
Darboğaz olmuyordu.
GTX 950'nin gücü neredeyse GT 1030 ile aynı hatta bazı oyunlarda FPS'lerin aynı olduğunu görebilirsiniz.
Benim daha önce kullandığım işlemci arkadaşın işlemcisinden daha kötü olduğu için i7 870 gibi bir işlemci darboğaz yapmayacaktır.
Tabii ki işlemci güçlü demek istemiyorum. Bu işlemciye maksimum GTX 1050 Ti takılmalı.
Ben forumda Intel'in Quad serisi işlemcisiyle GTX 1050 kullananı gördüm.

Darboğaz olmuyordu.
GTX 950'nin gücü neredeyse GT 1030 ile aynı hatta bazı oyunlarda FPS'lerin aynı olduğunu görebilirsiniz.
Benim daha önce kullandığım işlemci arkadaşın işlemcisinden daha kötü olduğu için i7 870 gibi bir işlemci darboğaz yapmayacaktır.
Tabii ki işlemci güçlü demek istemiyorum. Bu işlemciye maksimum GTX 1050 Ti takılmalı.

Anladım hocam. Ağır işlemci yükü olan oyunlarda olabilir zannediyordum, teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Hayır, darboğaz olmaz fakat PSU'nuzun bu konuda yeteceği konusunda kararsızım.
PSU'nuzun modelini tam olarak yazabilir misiniz?
Öncelikle çok teşekkür ederim.Psu modelim budur https://www.hepsiburada.com/powerbo...c-12cm-fanli-atx-power-supply-p-HBV00000BE1ER
İşlemcin darboğaz yapabilir. Anakart ile GPU arasında pek bir darboğaz olacağını sanmıyorum.
Çok teşekkür ederim sağolun
Darboğaz olmuyordu.
Gerçekten çok teşşekür ederim.Aklima takılan bir şey var,onu sormak istiyorum Anakartımın belleği DDR3 yazıyor.Eran kartında DDR5 yazıyor.Bunla alakalı bi problem çıkarmı ?.Bide siz ne önerirsiniz işlemci olarak uygun fiyatlı yada anakart

Son düzenleme:
Öncelikle çok teşekkür ederim. PSU modelim budur https://www.hepsiburada.com/powerbo...c-12cm-fanli-atx-power-supply-p-HBV00000BE1ER

Çok teşekkür ederim sağ olun.

Gerçekten çok teşekkür ederim. Aklima takılan bir şey var, onu sormak istiyorum anakartımın belleği DDR3 yazıyor. Eran kartında DDR5 yazıyor. Bunla alakalı bir problem çıkar mı? Bir de siz ne önerirsiniz işlemci olarak uygun fiyatlı ya da anakart.

Hayır, ekran kartıyla Anakart'ın neredeyse hiçbir alakası yoktur.
Anakart'ınız da PCI Express slotunun olması yeterlidir.
Ayrıca PSU'nuz iyi bir PSU değil.
PSU konusunda pek emin değilim fakat değiştirmeniz de fayda var.
En azından FSP veya Corsair gibi markalar alınız.
PSU'nuz gerçek anlamda 500W'ı bırak 400W'ı bile veremiyor maalesef.
80+ diye alınan PSU'nun en azından 179W'a ulaşınca kapanması bir facia.
Size önerim PSU'yu değiştirmeden ekran kartı almamanız.
Örnek:

PSU.PNG

Aslında şuan ki PSU`um 350 Watt yeni bir PSU almak istiyorum bu uygun fiyatlı diye alıcaktım.Siz böyle diyince bende endişelendim.

Aslında şu anki PSU'um 350 Watt yeni bir PSU almak istiyorum bu uygun fiyatlı diye alacaktım. Siz böyle deyince bende endişelendim.

Hayır, kesinlikle almayın.
Eğer bu markadan PSU almadıysanız en azından daha geç değil.
80+ Bronze sertifikalı bir PSU alın.
Şu ürünü öneririm: Aynı ürünün 600W olanı kullanıyorum.
Sessiz ve güvenilir.
İmzamdaki sistemle kullanıyorum ve gerçekten de 600W verebiliyor.

PSU'nuz gerçek anlamda 500W'ı bırak 400W'ı bile veremiyor maalesef.
80+ diye alınan PSU'nun en azından 179W'a ulaşınca kapanması bir facia.
Size önerim PSU'yu değiştirmeden ekran kartı almamanız.
Örnek:

Eki Görüntüle 763528
Bu kadar uğraştığınız için gerçekten çok teşşekür ederim.Gerçekten sizin gibi insanların yardımcı olmaları çok güzel bir şey.Benim çok bi bütçem yok oyüzden uygun fiyatlı bi PSU önerebilir misiniz ? Maksimum fiyat 300-350 geçmesse çok iyi olur.
Hayır, kesinlikle almayın.
Eğer bu markadan PSU almadıysanız en azından daha geç değil.
80+ Bronze sertifikalı bir PSU alın.
Şu ürünü öneririm: Aynı ürünün 600W olanı kullanıyorum.
Sessiz ve güvenilir.
İmzamdaki sistemle kullanıyorum ve gerçekten de 600W verebiliyor.
Baktım gayet güzel ama birazcık daha uygun fiyatlı bişey olursa çok iyi olur bütçem kısıtlı yanında HDD de almak istiyorumda.HDD bu dur https://www.hepsiburada.com/5wd-500gb-3-5-7200rpm-16mb-sata3-wd5000aakx-blue-p-BDBT210011907?magaza=Elaf Shop&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=Cj0KCQiAtqL-BRC0ARIsAF4K3WFuyIDzzXu6xLmHw0mEZFntecGEFeiXExPuP01Y2nPOxoTjGZkUGacaAgEuEALw_wcB .HDD de önerirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı