H55M-S2 anakarta 8 GB RAM önerisi

Bütçe
200-300

squenly

Hectopat
Öncelikle merhaba, eski bir sistemim var. Onu yükselteceğim zaten maksimum 3 sene kullanacağım, anakartıma uyumlu RAM arıyorum bu uyar mı sizce?

RAM

Sistemim;
i5 650 (eski biliyorum)
2x2 RAM.
GT1030 Aero (yeni aldım)
500 GB HDD.
350 Watt PSU.

Oynamak istediğim oyunlar; GTA 5, CS:GO, LoL, Valorant, PES 2017-8.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ikinci ele yönelmek istemiyorum attığım RAM uyumlu mudur?

Uyumludur. Ama dediğim gibi tek kanal yerine çift kanal almanız performans açısından daha mantıklı olacaktır. GET ile alacağınız için de dolandırılma riskiniz yok. 50 TL de cebinizde kalıyor.

Mantıklı geldi gibi düşüneceğim , peki bu sistemle gta 5 oynayabilir miyim? ve grafik ayarları kaçta oynanır ki?
Uyumludur. Ama dediğim gibi tek kanal yerine çift kanal almanız performans açısından daha mantıklı olacaktır. GET ile alacağınız için de dolandırılma riskiniz yok. 50 TL de cebinizde kalıyor.

@squenly Dostum senin ayarları tek tek deneyip en uygununu bulman lazım. Düşük ayarlarda oynarsan işlemci yüzünden darboğaza uğrarsın. Ekran kartından tam verim alamazsın. Çok yüksek ayarlarda oynarsan da ekran kartı yüzünden düşük FPS'ler alırsın. Tam ortasını bulman gerekiyor. Ekran kartının %100 kullanılması lazım. MSI Afterburner programından kullanım değerlerine bakabilirsin.

@squenly Dostum senin ayarları tek tek deneyip en uygununu bulman lazım. Düşük ayarlarda oynarsan işlemci yüzünden darboğaza uğrarsın. Ekran kartından tam verim alamazsın. Çok yüksek ayarlarda oynarsan da ekran kartı yüzünden düşük FPS'ler alırsın. Tam ortasını bulman gerekiyor. Ekran kartının %100 kullanılması lazım. MSI Afterburner programından kullanım değerlerine bakabilirsin.
anladım dostum şuan ekran kartı elimde ancak takamıyorum hdmi to vga kablom yarın gelicek umarım sorun çıkartmaz bu arada benim anakartta gpu slotunun üstüne directX10 yazıyor önceden bu sorundan dolayı valorant falan oynayamıyordum eski ekran kartım ati 4650 şimdi oynayabilir miyim ?

Dostum söylediğin ATI 4650 DX11 desteklemediği için Valorant oynayamıyordun onunla. Şimdiki alacağın GT 1030 DX11 desteklediği için oynayabilirsin. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun sisteminiz.

Geri
Yukarı