H55MXV ve R7 240 uyumlu mu?

Mustafabrk

Hectopat
Daha fazla  
H55MXV anakartım var ve GT9600 kullanıyorum. RX 240'a geçersem etkili olur mu? Ve uyumlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın PCI-e 2.0 destekli, alacağın kart ise 3.0 yani kullanamazsın anakart değişimine gitmen gerek.

Her ekran kartın geriye dönümlü uyumu vardır. Ben önceki sistemimde GT 9500 kullanıyordum anakartım PCI-e 2.0 olmasına rağmen ama R7 240 takmıştım ve sorun olmadı. Ve şu an da PCI-e 4.0 ekran kartını PCI-e 3.0 anakart'da kullanıyorum.
Sıkıntı yaşamadan takabilir.

Her ekran kartın geriye dönümlü uyumu vardır. Ben önceki sistemimde GT 9500 kullanıyordum anakartım PCI-e 2.0 olmasına rağmen ama R7 240 takmıştım ve sorun olmadı. Ve şu an da PCI-e 4.0 ekran kartını PCI-e 3.0'da kullanıyorum.
Sıkıntı yaşamadan takabilir.
Kaç kere denediysem siyah ekran aldım, geriye uyumluluğu konusunda anakartın da desteklemesi gerekiyor diye biliyorum, 2.0/3.0 gibi, tabi performans konusunda 3.0 gibi olmaz o da ayrı bişey

Anakartınız da sorun çıkmış olabilir onu bilemem fakat takamazsınız gibi birşey diyemezsiniz.

Anakartınız da sorun çıkmış olabilir onu bilemem fakat takamazsınız gibi birşey diyemezsiniz.

Sen de sorun yaşamadığın bir sistemde geriye dönük uyumlu diye herkes stabil sağlıklı vs kullanacak değil, sen de sorun olmaz takabilirsin vs gibi bir şey diyemezsin, en basitinden performans konusunda sorusu olan birisi problem yaşamayacağını söyleyip beklentilerini göz ardı etmiş olursun

Sen de sorun yaşamadığın bir sistemde geriye dönük uyumlu diye herkes stabil sağlıklı vs kullanacak değil, sen de sorun olmaz takabilirsin vs gibi bir şey diyemezsin, en basitinden performans konusunda sorusu olan birisi problem yaşamayacağını söyleyip beklentilerini göz ardı etmiş olursun.

Eğer arkadaşın ekran kartını takıp sorun alıyorsa kendisinden kaynaklı bir sorun. Sen ise arkadaşın anakartı PCI-e 2.0 ve bu yüzden takamazsın diyorsun. Her ekran kartı PCI-e 16X yuvasında çalışır ama tabii 1.0'da bilemem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı