Çözüldü H97M-E anakartımda SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shiftgo

Centipat
Daha fazla  
Kioxia M.2 SSD aldım. Bilgisayarıma güzel bir şekilde yerleştirdim. Fakat BIOS menüsünde gözükmüyor. Arızalı diye düşündüm fakat Windows 10 kurmak istediğim de gözüküyor. Hatta kurulumu yapıyorum ve bitiyor. Bilgisayar tekrar yeniden başladığında ise otomatik olarak BIOS menüsüne atıyor. Kafam karıştı. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Rehber yardımcı olacaktır. Aynı mantık. @Recep Baltaş hocam, burada son sürüme güncelleyip yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS son sürümde mi?

O anakartta M.2 için 10GB/s desteği var. Sizin SSD daha mı hızlı?
BIOS güncel mi?
EFI modda kurulum yapıyorsunuz değil mi?

BIOS'taki boot ekranının tam fotoğrafını atar mısınız?

BIOS son sürümde mi?

Hocam anlamıyorum ben çok fazla ama benim versiyonum "0333" mü oluyor. Ne olması gerek?
H97M-E BIOS.jpg

O anakartta M.2 için 10GB/s desteği var. Sizin SSD daha mı hızlı?
BIOS güncel mi?
EFI modda kurulum yapıyorsunuz değil mi?

UEFI olarak mı diyorsunuz? O şekilde kurulum yapmaya çalışıyorum.
Aldığım SSD bu

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Sizinki en eskisi olarak gözüküyor. Güncellemek de fayda var. Direkt olarak en günceli atılabilir mi, emin değilim. Bir bakayım. Dönüş yaparım.

Evet hocam. Sizinki en eskisi olarak gözüküyor. Güncellemek de fayda var. Direkt olarak en günceli atılabilir mi, emin değilim. Bir bakayım. Dönüş yaparım.

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için.
Bahsettiğiniz güncelleme BIOS Update olarak geçen olay mı? Daha önce hiç yapmadım kaynak da önerebilir misiniz?

Rehber yardımcı olacaktır. Aynı mantık. @Recep Baltaş hocam, burada son sürüme güncelleyip yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Hocam kaldım burada. Bir şey de yapamıyorum. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• b1.jpg
    b1.jpg
    159,3 KB · Görüntüleme: 18
  • b2.jpg
    b2.jpg
    164,1 KB · Görüntüleme: 18
Tamamdır hocam. Zaten bellek hazır ve menüye giriş yapılmış olarak gözüküyor. Ben de telefonda olduğum için tam net değil. Devam edin ve PC'yi kapatmayın. Rehbere göre yapın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı