Haber siteleri yorumları neden kapattı?

Çeşitli sebepleri olabiliyor. Gazeteler saçma sapan yorumlar karşısında yasal sorumluluk almak istemiyor. Bunun için de ya yoruma kapatıyorlar ya da farklı bir sitenin yorum servisini kullanıyorlar. Örneğin Sözcü, Odatv... Örneğin Technopat da yapılan yorumlardan en az yapan kadar sorumludur. Yarın sorarlar, neden suç teşkil eden yoruma müdahale etmediniz diye...

Onedio üzerinden haber takip etmenizi tavsiye etmem. Genelde yorumları siliyorlar. Şeyh Sait isyanı hakkında olan bir habere göz atmiştim. Önceden hakaret içerikli olmayan ve isyanın liderini hain olarak tanımlayan yorumlar vardı. Bu yorumları silerek sadece isyancıyı destekleyen bir yorumu bırakmışlar. Bu oluşum malesef genelde toplumda dışlandığı ve eşit davranılmadığı için öfkeli olan Feminist ve tarih hakkında yarım bilgisi olan bireyler tarafından yönetiliyor. Çok taraflı içerik paylaştıklarından bahsetmeye gerek bile yok.
Size bir sürü küfürlü yorum gösteririm. Açıkçası benim daha yorumum silinmedi bile. Ayrıca bir ara Onedio seçim için reklam almıştı. Altına Onedio'ya baya küfür etmişlerdi. Onlar bile duruyor. Ha taraflı mı dersen hafif bir sol tarafa kayıyor :D O kadar olsun :D

Onedio'yu genelde eglenmek icin takip ediyorum. SS ve Caps'ler falan, ciddi haberler icin yapilmis bir site oldugunu düsünmüyorum :)
Ama eglenceli mi? Bence cok eglenceli bir site :)
Evet ben de onun için takip ediyordum. Sonra gündem kısmını gördüm ha güzelmiş dedim o günden beri takip ediyorum :D

Başka haber kaynağı kalmadı ben ne yapayım? Doğru düzgün haber veren site yok :D

Çeşitli sebepleri olabiliyor. Gazeteler saçma sapan yorumlar karşısında yasal sorumluluk almak istemiyor. Bunun için de ya yoruma kapatıyorlar ya da farklı bir sitenin yorum servisini kullanıyorlar. Örneğin Sözcü, Odatv... Örneğin Technopat da yapılan yorumlardan en az yapan kadar sorumludur. Yarın sorarlar, neden suç teşkil eden yoruma neden müdahale etmediniz diye...

Bu yüzden geçtiğimiz günlerde siyasi avatar kullanan kullanıcıların resimleri silinmişti. Aynı şekilde siyasi konular büyümeden kapatılıyor. Bu önlemlerin alınması gerekir. Büyütülmesi gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Erişim açık olursa bu yorumları denetlenecek insan gücüne ihtiyaç olur. Buna gerek yok diyorsanız da herkes birbirine sallar o yorumlar kısmında. Açıp bi haber okuyorsun mesela, alta iniyorsun herkes birbirine ana bacı sövmüş. Site itibarı olarak da hoş olmaz.

Ha o zaman koysunlar birilerini kontrol altına alsınlar diyeceksiniz. O da sitelerin işine gelmiyor.

Bana kalırsa açık olmalıdır. Özgürlük diye bas bas bağıranların kendi yönettikleri ortamı işlerine geldiği gibi kullanması kendilerinin acizliğini gösteriyor :)

Benim gibi düşünen insanlar tarafından da gülünç duruma dusuyorlar. Çizgin neyse, ne olursa olsun uyacaksın, uygulayacaksın. 2 yüzlülerle isim olmaz.

Internethaber, sözcü vs. gibi sag ya da sol görüslü bircok haber sitesindeki haberleri okur ve yorum yapardim, ama artik görüyorum ki yorum sistemleri yavas yavas kapaniyor haber sitelerinde. Sizce neden böyle?

Bunu bir konusalim :)

Internethaber ile ilgili şöyle bir bilgi vereyim. Bakın internethaber yorumlarına, sadece iktidar yanlısı trollerin yorumları var. Bundan seneler evvel bir habere muhalefet yanlısı yorum yaptığım için IP'im engellendi. Şu an hiçbir şekilde yorum yapamıyorum ama bu sirenin bütün haberlerine sadece AKP trollerinin yorumlarına izin veriliyor. Bir kere AKP'yi eleştiren yorum yapın, bir daha yorum yapmanıza izin vermiyorlar. Isteyenler deneyebilir. Saygılar.

Geri
Yukarı