Haberler ve İlgi Alanı FPS düşürür mü?

ahmetcn1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart; asrock b550m hdv
işlemci; r5 5600
Ekran kartı; asus dual rx6600 8gb
Ram bellek; gskill flarex 2x8 3200mhz cl16
kasa+psu; msi forge mag 100A
Meslek
yapı denetim şefi
1664538770544.png

Burayı açık kullanıyorum. FPS düşürür mü?

Bir ara aşırı fazla RAM kullanıyordu, şu anlık sıkıntı yoksa bence fazla bir etki etmez. Görev Yöneticisi açıp kaynak kullanımını kendin görebilirsin.

Kapatmak istersen:

Adsız.png

Kaynak kullanımına göz atın. Yüksek değilse sorun olacağını sanmam. Ben kapatıyorum şahsen, haberlere veya hava durumuna bakmak istersem tarayıcıdan kendim de bakabilirim. :)

FPS'i bilmiyorum ama mouse yanlışlıkla üstünden geçince bile aptal gibi 30 saat açılıp geri de kapanmayan bir saçmalık oldugu icin kapattım. Sadece hava durumu yazsa ama hiç açılmasa diye ayarlayabiksek keşke.

Bir ara aşırı fazla RAM kullanıyordu, şu anlık sıkıntı yoksa bence fazla bir etki etmez. Görev Yöneticisi açıp kaynak kullanımını kendin görebilirsin.

Kapatmak istersen:

Eki Görüntüle 1531778
2 GB ram ile ben de kullanıyordum bir ara :) Kapattım geri.

FPS'i bilmiyorum ama mouse yanlışlıkla üstünden geçince bile aptal gibi 30 saat açılıp geri de kapanmayan bir saçmalık oldugu icin kapattım. Sadece hava durumu yazsa ama hiç açılmasa diye ayarlayabiksek keşke.
Ayarlayabiliyoruz diye biliyorum.

Durduk yere CPU kullanımını arttırabiliyor, Windows'un oyun modu ile uyumlu değil, sistem kaynaklarına yük bindirebiliyor. Ben kullanmıyorum da önermiyorum da. Windows 10 kullanıyorsanız başlat menüsüne Haber uygulamasını sabitleyin ve canlı kutucuğu açın çok daha yararlı. Microsoft'un yararlı her özelliği kaldırması sebebiyle bu da Windows 11'de bulunmuyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı