Çözüldü Hackintosh 10.10.3 Tx IQ cal failed (4193) Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mariyaci

Hectopat
Kurulum yaptıktan sonra boot ederken bu hatayı alıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Sistem bilgilerini paylaş.
Ekran görüntüsü paylaş.
Hangi OS X sürümü kullandığını paylaş.
Kurulum için hangi imajı kullandığını paylaş.
Kurulumda kullandığın komutşar varsa bunları belirt.

hp elitebook 8560w
Intel Core i7-2760QM
NVIDIA Quadro 1000m
500 GB 7200 rpm

Sizin paylaştığınız imajı kullandım (dmg olanı).
10.10.3 os x sürümünü.
Kurulumda hiç bir komut kullanmadım.
Kurulumu bitirdim. Hwsensors kurulumunu ve clover configurator ayarlarını yaptım.
Sonra baştan başlattım. Şimdi USB' den de açsam, HDD açsam aynı hatada kalıyorum.

Dosya Ekleri

• 20150630_010251.jpg
    20150630_010251.jpg
    620,8 KB · Görüntüleme: 397
HWSensors, Clover Configurator ayarları derken neyi kastediyorsun? Kurulum yaptığın sisteme bootloader kurmadan HWsensor ve Configurator ayarı nedir?

Kurulum tamamda parametre hatası yaşıyorsun... Yada büyük ihtimal ethernet kartın uyumsuz hataya sebep oluyor devre dışı bırakabiliyorsan biostan disable yap.. Wlan devre dışı bırak..

1. Kurulumu yaptım.
  2. Mac masaüstüne geldim.
  3. Sonra HWsensors ile Fakesmc kurdum
  4. Sonra boot etmek için Clover Configurator ile USB EFI maunt ettim.
  5. HDD EFI' ye kopyaladım.
  6. Sonra boot ettim ve bu hatayı aldım.

USB ile -x komutu kullanarak boot etmeyi dene. Sisteme erişirsen aşağıdaki gibi kurulumları yap.
  1. HDD / EFI içindekileri sil
  2. Çöp kutusunu boşalt.
  3. Clover Bootloader indir.
  4. Clover Bootloader ile sistemine uygun yükleme ayarlarını yap:
    UEFI için:
    UEFI.CLover.png

UEFI Olmayan sistem için:
    NON.UEFI.png
  5. Kurulum tamamlandıktan sonra USB / EFI / Clover içinden sana gerekenleri HDD / EFI içine kopyala.

-x ile boot ettiğimde de aynı yerde takılıyor. Şimdi sil baştan kurup deneyeceğim. Umarım yeniden sorun çıkmaz bir yerde. Belki hata yapmışımdır. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Hata yaptığın muhakkak. Zira OS X kurulum başarılı oluyor. Kurulum sonrası sisteme başarılı bir şekilde erişiyorsun. Ve daha Bootloader kurmadan FakeSMC, HWsensors kuruyorsun. Şu USB / EFI tamami ile kopyalamayın. Yukarıda anlattığım gibi Clover kurulumunu yaptıktan sonra USB / EFI içinden sadece sana gerekli şeyleri kopyala. Bunlar:
Config dosyası, Kext dosyaları, Driver dosyaları. Kolay gelsin.

İyi akşamlar,

Kurulumu yeniledim usb olmadan boot ediyor ve masaüstüne ulaşıyorum ama ekran kartım NVIDIA Chip Model 3 MB gözüküyor bunu düzeltebilir miyim acaba

işlemci ve ekran kartım bunlar
Intel Core i7-2760QM
NVIDIA Quadro 1000m

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı