hackintosh boot sorunları ve virtual box problemim

malevolentswan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar youtube daki hackintosh rehberlerinizin hepsini izledim 7 videoydu sanırsam, fakat halen bootable bir dosya hazırlayamadım, transmac ile indirmiş olduğum iatkos ml3.dmd dosyasını usb aygıtıma yazdırdım, partitionların hepsini biçimlendirdim. sony vaio s series svs1511bfxb kullandığımdan mıdır bilinmez bios da pek bir ayar yapamadım, yani yapacak ayar yoktu. sadece sanallaştırmayı açtım o kadar. usb den boot etmeyi de açtım. sonra iatkos ml3 yüklediğim usb yi taktığım halde boot etmedi, sadece sol üst köşede imleç tuşu yanıp yanıp söndü, uzunca bir süre, usb den okuduğuna dair bir işarette yoktu. bu sebebten bende acaba bir yerde yalnışlık mı yaptım deyip clover bootloaderı yüklesin diye usb boot utilities programını yükleyip windowsdayken, içine clover bootloader 2774 ü attım, birde böyle yeniden başlattım fakat yine sonuç aynıydı, aynı imleç çıkıyor yanıp sönüyor boot ekranı gelmiyordu.

Ama kafama takılan soru şu ben bu cloverı kurduğumda içinde mountain lion'ın dmg dosyası yoktu yani boot etseydide disk image file olmadığından nasıl yükleme yapacaktım?

Muhtemelen herkesin düşündüğü gibi clover bootloaderın içine dmg dosyasını atmayı denedim fakat fat32 işletim sistemi olduğundan izin vermedi.

Sorunum şu iatkos ml3u nun boot sekmesine nasıl gelebilirim. Takılıp kaldım. acaba biosta farklı birşeylerle mi oynamam lazım?

ha bu arada virtual box ile de kurulumu denedim, onda dai fatal : no bootable medium found , system halted diyor, secondary master ide controller olarak cd/dvd sürücüsünü seçip içine iatkos ml3 attığım halde, videonuzu da izlemiştim bu arada tüm yönergeler hatta tüm büyüklükler aynı olmasına rağmen bu hatayı veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Hackintosh sevdalısı
Dj_Yaralıyürek

sorunum sanırım ahci yi aktif edememek, bios hack lazım diyor siteler, lakin sony s series svs1511bfxb için bios hack bulamadım yardımcı olacak arkadaşları göslerindne öpüyorum şimiden

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı