(Çözüldü) Hackintosh Elma Logosu ve Bluetooth Klavye Sorunu

LaserCube

Hectopat
Daha fazla  
Bütün sorunlarımı hallettim neredeyse ama 4 sorunum var.
1.-v komutunu her açılışta tekrardan kaldırmam gerekiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
2.Elma logosu büyük gözüküyor nasıl oranlayabilirim?
3.Bluetooth Klavye aramasını her açılışta nasıl kapatabilirim.
4.Wifi kartım uymasına rağmen kullanamıyorum wifi aranıyor da kalıyor ve bir şey bulmuyor.
(Atheros AR9002WB-1NG)

Not:Clovera tema nasıl yükleniyor?

Az önce app storedan güncellemeyi yaptım ve şu an giremiyorum system uptime in nanoseconds veriyor.

Yardım edebilcek yok mu??

1. -v komutu kaldırmak:
    verbose.png

2. Tema Çözünürlük:
    boot secreen.png

3. Sistem ayarlarından bluetooth iptal et.
  4. Araştırmaya devam edeceksin.
  5. Technopat Clover Teması
  6. Sistemi güvenli modda başlat.

1. -v komutu kaldırmak:
    Eki Görüntüle 67153
  2. Tema Çözünürlük:
    Eki Görüntüle 67155
  3. Sistem ayarlarından bluetooth iptal et.
  4. Araştırmaya devam edeceksin.
  5. Technopat Clover Teması
  6. Sistemi güvenli modda başlat.

Teşekkürler mace format atıcam sonra denicem. Farklı bir temada da aynısı yapıcaz di mi? Son olarak ben intel+nvidia ekran kartı kullanıyorum. Ama inteli ayarlayınca biraz sorun çıkıyor masaüstünde nvidia yayı nasık kullanıcam.

Evet aynısını yapacaksın. NVIDIA için yapman gereken, masaüstü kullanıyorsan şayet, monıitorü NVIDIA çıkışına bağlamak.

Evet aynısını yapacaksın. NVIDIA için yapman gereken, masaüstü kullanıyorsan şayet, monıitorü NVIDIA çıkışına bağlamak.

Temayı yüklendim -v yi fln kaldırdım yeniden başlattım bu sefer siyah ekranda kaldı sonra yine -v ve -x komutlarını girdim bu sefer nanoseconds hatası veriyor. Yine format atmak istemiyorum bu hatayı nasıl düzelticem.

Hatayı şimdi terminalden düzelttim ama elma logosu ve temadaki iconlar çok büyük.

1920x1080 yaptım değişmedi diğerlerinde de

Oldu. Bir sorum daha var; App Store üyelik giremiyorum. Caps locka bastığımda ekran yukarı gidiyor. Kopyala yapıştır yaptım o da olmadı. İnternet hızım 60kb/s iniyor Mac' te. Ama normal 300.400 arası.

Selamlar, ben el-capitan yükledim. Casper Nirvana dizüstü bilgisayara yüklediğim el capitan technopat ın verdiği clover bootloeder kurulumlu olan raw dosyası idi. Kurulum başarılı oldu. sadece wifi kartı tanımadı. Başka bir sorun ve esas olan ve beni rahatsız eden apple logosu ile yükleme yaparken tan açılmaya yakın elmalar cizgi cizgi olup tüm ekranı yatay olarak kaplıyor ve son bir kez yükleme sayacı dolup açılıyor. Bu elma logosunun deformasyon görüntüsünü nasıl giderebilirim. Şimdiden Recep Baltaş beye teşekkür ederim.

Şu yöntemi dene:
Config.plist dosyanı Clover Configrator ile açıp GUI sekmesinde "Screen Resolution" olarak ekranın tam çözünürlüğünü gir. "Graphics" sekmesinde de "Inject EDID", "Patch VBios" dene.Yine Graphics sekmesinde "Dual Link=0" olarak işaretli olduğundan emin ol. Boot "sekmesinde de "slide=0" işaretleyip dene.

Ayrıca şu konuyu uygulayabilirsin.
[Çözüm] OS X Boot Ekranında Bozulma

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı