Hackintosh kullanılamayan özellik olur mu?

Gerçekten üzücü oldu bu durum. Peki gelme gibi bir olasılığı var mı veya bu tür güncellemeleri nereden takip edebilirim?
Apple, M1 işlemcilerini çıkardıktan sonra Intel işlemcileri kullanmayı bıraktı, artık yeni işlemcilere destek gelmiyor. İleride de geleceğini sanmam, bu durumda yapılabilecek bir şey yok.

Eğer imzanızdaki sisteme kuracaksanız Intel mobil tarafında 11. nesile destek yok, bu yüzden kuramazsınız.
Ha bir de şimdi bakıyodum da göz ucuyla baktım tam. Monterrey değil de Big Sur kurulabilir mi mesela çünkü i3-1115G4'e kurmuş galiba birisi de.

Hocam Big Sur Monterey'den daha eski bir sürüm zaten, yeni bir donanıma destek gelecekse de Monterey'e gelir. O işlemciye kurulduğunu gördüğünüz sayfanın linkini atabilir misiniz? Kurduğuna emin misiniz? Hadi bir şekilde kurdu diyelim, işlemcideki iGPU'ya da destek yok ki.

Hocam Big Sur Monterey'den daha eski bir sürüm zaten, yeni bir donanıma destek gelecekse de Monterey'e gelir. O işlemciye kurulduğunu gördüğünüz sayfanın linkini atabilir misiniz? Kurduğuna emin misiniz? Hadi bir şekilde kurdu diyelim, işlemcideki iGPU'ya da destek yok ki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet arkadaş kurmuş ama üstteki mesajda dediğim gibi iGPU'nun desteği yok, yani donanım hızlandırmasız berbat bir deneyim olacaktır. Videoda da farenin hareketlerinden belli oluyor. Sizin işlemcinizde de desteklenmeyen bir iGPU var. Bırakın Logic Pro'yu bir pencereyi kapatırken bile donarak 2-3 saniye beklemeniz muhtemel. Eğer harici GPU'nuz olan 3050 Ti ile kullanmayı düşünüyorsanız onun da desteği yok.

Son düzenleme:
Evet arkadaş kurmuş ama üstteki mesajda dediğim gibi iGPU'nun desteği yok, yani donanım hızlandırmasız berbat bir deneyim olacaktır. Videoda da farenin hareketlerinden belli oluyor. Sizin işlemcinizde de desteklenmeyen bir iGPU var. Bırakın Logic Pro'yu bir pencereyi kapatırken bile donarak 2-3 saniye beklemeniz muhtemel. Eğer harici GPU'nuz olan 3050 Ti ile kullanmayı düşünüyorsanız onun da desteği yok.
Şu cihaza olur mu acaba?
HP Pavilion Laptop
Intel Core i5 3317U işlemci
Nvidia GeForce GT630m ekran kartı
512GB HDD (SSD ile değiştirmeyi düşünüyorum)
6GB DDR3 ram

Şu cihaza olur mu acaba?
HP Pavilion Laptop
Intel Core i5 3317U işlemci
Nvidia GeForce GT630m ekran kartı
512GB HDD (SSD ile değiştirmeyi düşünüyorum)
6GB DDR3 ram
Olur, Big Sur kurabilirsiniz. Yamayla Monterey de olabilir. Tabii 630M kullanılamaz, işlemcideki iGPU ile kuracaksınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı