Hackintosh kurulumu

miracec

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Hackintosh kurmaya karar verdim. Fakat tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum ve aklıma takılan birkaç soru var.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: i3-7100, Ekran kartı: GTX-1060 3GB, RAM: 8 GB 2400MHz.

1- Hackintosh kurulumu ile ilgili en güncel rehber şu an hangisi?

2- NVIDIA ekran kartımın sürücülerini güncelleyebilecek miyim?

3- Hackintosh ne kadar güvenli?

4- Sistemim Hackintosh'u kaldırabilecek güçte mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1) En fazla High Sierra kurabilirsin.
2) Hayır. Zaten çok eski bir sürüm olan High Sierra'yı kullanmak zorundasın.
3) Windows'a ne kadar güveniyorsan o kadar.
4) 1. sorunun cevabı.

Sorunuz ile alakasız ama geçince artı olarak ne elde eetiğinizi yazarsanız sevinirim. Ben kurup denemiştim zamanında. Windows'a göre hiçbir artısını göremeyip tekrar Windows kurmuştum.

Bilgisayarıma Hackintosh kurmaya karar verdim. Fakat tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum ve aklıma takılan birkaç soru var.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: i3-7100, Ekran kartı: GTX-1060 3GB, RAM: 8 GB 2400MHz.

1- Hackintosh kurulumu ile ilgili en güncel rehber şu an hangisi?

2- NVIDIA ekran kartımın sürücülerini güncelleyebilecek miyim?

3- Hackintosh ne kadar güvenli?

4- Sistemim Hackintosh'u kaldırabilecek güçte mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Merhabalar, sisteminizin bazı desteklenmeyen donanımları var. Aşağıda detaylı bir şekilde belirttim.

İşlemci: İşlemciniz macOS ile uyumlu gibi duruyor. İşlemcinin içinde APU olmadığı için bunun ile ilgili bir bilgi veremeyeceğim.

Ekran kartı: Ekran kartınız ne yazık ki desteklenmiyor. Belki High Sierra sürümü ile Nvidia Web Driver kullanıp ekran kartını tanıtabilirsiniz ama ne kadar iyi bir performansta ekran kartı çalışır pek emin değilim.

RAM: 8 GB RAM macOS için yeterli olacaktır. MacOS çok az düzeyde bir RAM miktarı kullanmasa da 8 GB RAM için gayet dayanılabilecek bir düzeyde RAM tüketimi olacaktır.

Sorular:

1-Hackintosh kurulumu için aslında pek bir rehbere gerek yok ama illaha kulanacağım derseniz "Dortania OpenCore Guide" sayfasındaki rehberi kullanabilirsiniz.

2-Nvidia Web Driver macOS sürümünüze ne kadar destek verdi ise o sürücüye kadar kullanabilirsiniz.

3-Hackintosh gayet güvenlidir ama Clover - Chamelon gibi önyükleyiciler elbette eski olduğu için güvenliği ihmal edebilir.

4-Sisteminiz Hackintosh'u kaldırabilir ama ne kadar verim alabilirsiniz pek emin değilim. Ekran kartının biraz sorun çıkartma ihtimali var ama onun dışında macOS için sisteminiz gayet uygun gibi duruyor.

Kısacası sisteminize High Sierra sürümü en uygunu olur gibi duruyor. Onun dışında Nvidia Web Driver biraz sorun çıkartabilir. Bunun dışında sisteminiz uyumlu gibi duruyor. İleri zamanlarda ekran kartını daha yeni bir model ile değiştirirseniz Mojave - Catalina gibi sürümler de kurabilirsiniz gibi gözüküyor.

Merhabalar, sisteminizin bazı desteklenmeyen donanımları var. Aşağıda detaylı bir şekilde belirttim.

İşlemci: İşlemciniz macOS ile uyumlu gibi duruyor. İşlemcinin içinde APU olmadığı için bunun ile ilgili bir bilgi veremeyeceğim.

Ekran kartı: Ekran kartınız ne yazık ki desteklenmiyor. Belki High Sierra sürümü ile NVIDIA web driver kullanıp ekran kartını tanıtabilirsiniz ama ne kadar iyi bir performansta ekran kartı çalışır pek emin değilim.

RAM: 8 GB RAM macOS için yeterli olacaktır. macOS çok az düzeyde bir RAM miktarı kullanmasa da 8 GB RAM için gayet dayanılabilecek bir düzeyde RAM tüketimi olacaktır.

Sorular:

1-Hackintosh kurulumu için aslında pek bir rehbere gerek yok ama illaki kulanacağım derseniz "dortania OpenCore guide" sayfasındaki rehberi kullanabilirsiniz.

2-NVIDIA web driver macOS sürümünüze ne kadar destek verdi ise o sürücüye kadar kullanabilirsiniz.

3-Hackintosh gayet güvenlidir ama Clover - chamelon gibi önyükleyiciler elbette eski olduğu için güvenliği ihmal edebilir.

4-sisteminiz Hackintosh'u kaldırabilir ama ne kadar verim alabilirsiniz pek emin değilim. Ekran kartının biraz sorun çıkartma ihtimali var ama onun dışında macOS için sisteminiz gayet uygun gibi duruyor.

Kısacası sisteminize High Sierra sürümü en uygunu olur gibi duruyor. Onun dışında NVIDIA web driver biraz sorun çıkartabilir. Bunun dışında sisteminiz uyumlu gibi duruyor. İleri zamanlarda ekran kartını daha yeni bir model ile değiştirirseniz Mojave - Catalina gibi sürümler de kurabilirsiniz gibi gözüküyor.

Kurulumdan vazgeçtim ekran kartı desteklenir diye düşünüyordum :/. Arayüzü hoşuma gitmişti ve kolaydı.
Hackintosh yerine Linux öneririm eğer teması falan için geçicekseniz KDE gibi bir masaüstünü ortamını macOS benzetmek çok kolay.

Linux'u denedim fakat çok fazla sorun çıkarttı ya da ben beceremedim. Ubuntu kullanmıştım GNOME teması yüklemiştim fakat sürekli buga giriyordu arayüz. Bende uğraşmak istemedim geri Windows'a geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumdan vazgeçtim ekran kartı desteklenir diye düşünüyordum :/. Arayüzü hoşuma gitmişti ve kolaydı.

Linux'u denedim fakat çok fazla sorun çıkarttı ya da ben beceremedim. Ubuntu kullanmıştım GNOME teması yüklemiştim fakat sürekli buga giriyordu arayüz. Bende uğraşmak istemedim geri Windows'a geçtim.

NVIDIA driver kurmamışsınızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı