Hackintosh Mavericks 10.9 iMessage sorunu

Arkadaşlar kurulumu çok güzel yaptım herşey sorunsuz çalışıyor ama imessage login olmuyor. Bunun bir çözümü var mıdır ?

Birde ikinci konu açılışta clover bootloader çıkıyor. İlla ki enter tuşuna basmadan otomatik bir timer nasıl yapacağız ?

ID'me kredi kartı ekli. Facetime çalışıyor. Sanırım config dosyasına ethernetin mac'ini ve mavericks kurulumunun seri numarasını yazmak lazımmış ama tam detaylı bulamadım.

Bende bir tane iMessage Aktivator var, hackintoshlar için. Geçen hafta bulun indirip kurmuştum, işe yaramıştı.
Sistemi başka (myHack) yöntemle tekrar kurduktan sonra gerek kalmadı, iMessage çalışıyor ama aktivatörü saklıyorum.

TonMacx86'dan iMessage aktivator arayın. O çözer sorunu.

Apple ID ile ilgisi olduğunu sanmıyorum hiç.
Siz arayın, bulamazsanız yarı yardımcı olmaya, upload etmeye çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover için Clover Configurator ile sisteminize uygun bir SMBIOS üretirseniz büyük ihtimalle olur. Çünkü config.plist dosyasına yazılan bu bilgileri ve ethernet MAC adresini boot aşamasında clover otomatik olarak okuyor.

2exu3yt.png

65zr0w.png

33velv9.png

96ks4m.png

Yanlış hatırlamıyorsam, başka bir yerde de clover ın nvram 'a yazabilmesi gerektiğinide okumuştum. Eğer anakartınız buna izin vermiyorsa (Asus P8Z77-V LX yeni bios larında olduğu gibi), bu sorunuda clover için Emuvariableuefi-64 sürücüsünü kurarak çözebilirsiniz.

fnd5v.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı