Hackintosh Mojave kurulum sonrası Apple logosunda takılma sorunu

emrenogay

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhabalar. RX580 ve Ryzen 5 2600X için başarılı bir kurulum gerçekleştirdim ancak şöyle bir sorunum var;

Bu hatayı kurulum yaparken de yaşadım 5-6 kere ancak USB belleğin yerini değiştirip bilgisayarı yeniden başlatınca devam etmişti. Şimdi SSD'ye Clover'ı yükledim ancak ne USB'den açabiliyorum ne de SSD üzerinden. Siyah elma ekranında takılıyor, ne yapmam gerekir?

IMG_20200414_205443_690.jpg

Kurulumu gerçekleştirirken restart atarak bu sorunu geçiştirdim, kurulumu sağladım. Biraz Mojave masaüstünde gezindim ve SSD üzerinden boot etmek için yeniden başlat yaptım. Siyah elmalı ekranı geçemedim.

Sistem özellikleri:
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI Armor 580 OC
  • 8x2 3000MHz RAM
  • Gigabyte B450M S2H anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem HDMI mı veya dönüştürücü vs kullanıyor musun? Güncel durumda USB ile masaüstüne ulaşabildin mi? Clover yanlış yapılandırma bu soruna neden olabilir.
HDMI kullanıyorum dönüştürücü olmadan, evet USB ile masaüstüne ulaştım rehber videodaki gibi SSD'den boot edebilmek için gerekli işlemleri yaptım Kemal Alkının verdiği imajı olduğu gibi kurdum BIOS ayarlarını yapıp ekstra bir şey yapmadım. :(

Sistemi tekrar açıp, yani masaüstüne ulaşıp dikktali olarak bu rehberi uygulayın.
Sistemi açamazsan gerekirse baştan kurulumum yapıp rehberi uygulayın.

Sistemi tekrar açıp, yani masaüstüne ulaşıp dikktali olarak bu rehberi uygulayın.
Açamıyorum ki hiç bir şekilde siyah logo ekranında kalıyor. Tekrar kurulum deneyeyim.
Kurulum ekranında da aynı yerde kalıyor 😬 Kurulum ekranına geçemiyorum. USB'den bootu seçiyorum ve siyah logo ekranı.
Kurulum yapmadan önce son kez USBden boot edeyim dedim ve şuan bilgisayardan yazıyorum. Bilgisayarı açabildim. Acaba şimdiki adımım ne olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir üstteki rehber uygulayın dikkatlice.
Ben hiç açamıyorum ki USB olmadan boot edeyim yeniden başlat yaptım uygulayınca adımları yine aynı siyah yerde takılıyor. Sıfırdan kurulum yapınca da aynı yerde takılıyor üzücü bi durum.

O halde sizi OpenCore imajımızı önereceğim.
Ayrıca başarılı kurulum konusunda inceleseniz iyi olur.

O halde sizi OpenCore imajımızı önereceğim.
Ayrıca başarılı kurulum konusunda inceleseniz iyi olur.
Benim anakartımda IOMMU, XCHCI ve Deep Sleep seçenekleri yok ya da var ama ben göremedim. Bu sebep oluyor olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı