Hackintosh Monterey 12.3 kurulumdan sonra yapılması gerekenler nedir?

Daha fazla  
Sistemime 12.3 sürümünü kurabilmeyi başardım. USB olmadan boot edebiliyorum. Seri numarası olayını da hallettim. Ethernet ve hoparlör de çalışıyor.

Ek olarak halletmem gereken neler olabilir? Örneğin sistem ekran kartımı tanıdı ancak driver falan kurmam gerekir mi tam performans kullanabilmek için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver kurmanıza gerek yok, AMD işlemciniz için şu kextleri ekleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim işime yarayacak. Sıcaklıkları ve kullanımı kontrol etmek için bir şeyler arıyordum ben de.

Sistem tercihlerinde 12.4 sürümüne güncelleme uyarısı çıkıyor. Sistem bu haldeyken oradan güncelleyebilir miyim sorunsuzca? Ayrıca Hackintosh'a iCloud hesabıyla giriş yapmak riskli midir?

Güncelleyebilirsiniz hocam bir sıkıntı çıkarmaması lazım.

Bir sorun çıkarmaz, ben de girdim kullanıyorum.
Teşekkürler. Elimde mikrofonlu bir kamera ve Ugreen Bluetooth 4.0 adaptör var.

Kamera ve mikrofon ayrı ayrı kullanılabiliyor. Kamera için USB, mikrofon için 3.5mm jakı takmak gerekiyor.
Ancak sistemde bu donanımları kullanamıyorum. Hangi düzenlemeleri yapmam gerekiyor, örneğin kamera için USB mapping denilen olayı mı yapmalıyım? Mikrofon ve Bluetooth için neleri deneyebilirim acaba?

Port yaması için buna bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.5 mm jak için de ilk olarak ayarlardan ses kısmından girişe geldiğinizde bir şey gözüküyor mu ona bakın, eğer gözükmüyorsa ID değiştirmeniz gerekebilir. ID'ler için buraya bakabilirsiniz.
Bir de Bluetooth kartınızın tam modeli nedir?

Port yaması için buna bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.5 mm jak için de ilk olarak ayarlardan ses kısmından girişe geldiğinizde bir şey gözüküyor mu ona bakın, eğer gözükmüyorsa ID değiştirmeniz gerekebilir. ID'ler için buraya bakabilirsiniz.
Bir de Bluetooth kartınızın tam modeli nedir?
3.5mm jakı taktığımda "Yerleşik" türünde mikrofon gözüküyor. Ancak ses alamıyor.

mik.png

Bluetooth kartımın kimliği de 0A12-0001. Bunu mu sordunuz bilmiyorum ama başka bir yere bakmam gerekiyorsa bakabilirim.

bt.jpg

Port yaması için de uğraşacağım. Teşekkür ederim kaynak için.

3.5mm jakı taktığımda "Yerleşik" türünde mikrofon gözüküyor. Ancak ses alamıyor.
O zaman yine ID değiştirmeyi deneyebilirsiniz, Hackintool'da ses kısmına geldiğinizde ses kartı modeliniz gözükür. Ona göre attığım linkten uyumlu ID'leri denersiniz.
Bluetooth kartımın kimliği de 0A12-0001. Bunu mu sordunuz bilmiyorum ama başka bir yere bakmam gerekiyorsa bakabilirim.
Hayır hocam bunu değil, kartın modeli var mı diye sordum da internetten baktığımda belirli bir model yazılmamış. Siz direkt Hackintool'dan çeşitli kısmına girip adaptör takılıyken Bluetooth kısmına bakın.

O zaman yine ID değiştirmeyi deneyebilirsiniz, Hackintool'da ses kısmına geldiğinizde ses kartı modeliniz gözükür. Ona göre attığım linkten uyumlu ID'leri denersiniz.

Hayır hocam bunu değil, kartın modeli var mı diye sordum da internetten baktığımda belirli bir model yazılmamış. Siz direkt Hackintool'dan çeşitli kısmına girip adaptör takılıyken Bluetooth kısmına bakın.
Anladım. Anakartımın ses kartı ALC 887. Opencore ile config dosyasında alcid="x" kısmını sırasıyla "1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 17, 18, 20, 33, 40, 50, 52, 53, 87, 99" yapıp denemem gerekiyor yani. Her değişimden sonra yeniden başlatmalı mıyım yoksa kaydet dediğimde direkt deneyip diğer değere geçebilir miyim?

alc.png

Bu da BT'de çıkan bilgiler hocam.

bt2.png

Anladım. Anakartımın ses kartı ALC 887. Opencore ile config dosyasında alcid="x" kısmını sırasıyla "1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 17, 18, 20, 33, 40, 50, 52, 53, 87, 99" yapıp denemem gerekiyor yani. Her değişimden sonra yeniden başlatmalı mıyım yoksa kaydet dediğimde direkt deneyip diğer değere geçebilir miyim?
Her değişimden sonra configi kaydedip yeniden başlatmalısınız.
Bu da BT'de çıkan bilgiler hocam.
Hocam C5 olsaydı tanıtabilirdik ama C2 modeli bu, ben ve başka bir arkadaşım da bu C2 modelini tanıtmaya çalıştık ama başarılı olamadık. Yani uyumsuz diyebiliriz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı