Hackintosh neden illegal değil?

Polorchen

Kilopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Herbokolog.
Şimdi biz Apple'ın izni olmadan macOS işletim sitemini kullanıyoruz ve buna forumda izin veriliyor. Peki neden? Bunun crackli Windows kullanmaktan farkı nedir?

Kullanıcıya verdiği belirli bir zarar yok.
Hocam illegal veya değil sizin bakış açınız yanlış. Korsan veya illegal şeylerin zarar verip vermemesi mi ana unsur? Bu şekilde düşünürsek crack oyunların da forumda olması lazım sonuçta zarar vermeyenleri de bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen aşağıda batuhan35 adlı kullanıcının açtığı Hackintosh yasal değil konusuna bakabilirsin.
İllegal değil dersen legal olduğunu belirtirsin bilmem farkında mısın?
İllegal olsaydı bu forumda izin verilmezdi diye düşünüyorum.
Recep bey zaten satın alın diyor.
Hackintosh, orijinal bir OS X kullanmak gibidir. AppStore'a erişebilir, programları Apple hesabınla satın alabilir ve hatta biraz uğraş ile iMessage gibi servisleri dahi kullanabilirsin. Tabi Hackintosh'un ilk başta halledilmesi gereken sorunları olabilir zira OS X, Mac cihazlar için tasarlanmıştır. PC donanımında çalışması için DSDT yamalamasından tut da Kext kurulumuna kadar birçok adım gerekebilir.
  • Lisans kodu yok. Zaten Mavericks ile birlikte ücretsiz oldu. Sadece iMessage gibi bazı yazılımlar sorun çıkartıyor ama dediğim gibi onları da ufak tefek çözümlerle halledebiliyorsun.
  • Evet. Hatta kredi kartın ile güvenli bir şekilde uyuglamalar satın alıyorsun ve bunlar Steam gibi ömrü boyu hesabında kalıyor. Hackintosh'tan alman bir şeyi değiştirmiyor.
  • Clover kullanırsan ve Kext'leri doğru uygun klasöre atarsan bütün güncelleştirmelerden sağ salim çıkabilirsin. Clover UEFI kurulum, mükemmel hackintosh'a giden yolun başlangıcıdır.
  • OS X 32 Bit devrini kapatalı çok oldu. Son 32 Bit destekli sürüm Snow Leopard idi... Gerisi 64 Bit.
Ayrıca korsan Windows kullanmıyorsanız macOS satın alabilirsiniz. Bağlantısını bırakmıştım. İllegal zaten.

Hocam illegal veya değil sizin bakış açınız yanlış. Korsan veya illegal şeylerin zarar verip vermemesi mi ana unsur? Bu şekilde düşünürsek crack oyunların da forumda olması lazım sonuçta zarar vermeyenleri de bulunmakta.
Hackintosh imajlarının içindeki macOS kurulum uygulaması tamamen Mac App Store üzerinden temin edilmiştir. Uygulamalar Mac App Store üzerinden temin edilmiş olduğu için bankacılık vs. işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Technopat Sosyal üzerindeki imajlarımız tamamen güvenilirdir.
Bizim imajlarımıza tamamen güvenebilirsin.
Ben ve @claus bu güne kadar tüm macOS kurulum dosyalarını Mac App Store üzerinden temin ettiğimiz gibi içeriği ile oynamadan sizlerin kullanımına sunduk.
Sizin mantığınıza bakarsak ipsw.me dosyalarının da korsan olması gerekiyor.

Geri
Yukarı