Hackintosh ve iOS Yazılım Geliştirmek İçin Hackintosh Uygun mu?

lowLevel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Ben yaklasik 2 senedir iOS icin oyun gelistiriyorum. Ayni zamanda mac mini almistim ve onu kullaniyordum. Sadece oyun yayinlayacagim veya guncelleyecegim zaman mac miniyi aciyordum ve belki de yilda 5-6 kere falan kullaniyordum. Bu nedenden dolayi mac miniyi sattim. Ya sattigim fiyatin ustune biraz para ekleyip ikinci el macbook pro alacagım ya da sattigim fiyata guzel bir bilgisayar toplayip hackintosh olarak kullanacagım.

Simdi bana mantikli secenek bilgisayar toplamak geliyor. Ancak soyle bir sey var aklimda. Hackintosh illegal oldugu icin iOS platformuna oyun yayinladigim zaman gelistirici hesabimin banlanma gibi bir riski var mi?
Sonucta uygulamalarim her ne kadar ucretsiz olsa da iOS platformu icin bir uygulama satiyoruz.

Son düzenleme:
Hackintosh ile uygulama gelistirebilirsiniz. Bir sorun olmaz. Ben bazi durumlarda hackintosh uzerinden iTunes Connect'e uygulama yukledim bir sorun olmadi. Bunu yapan baska kullanicilar oldugunu da biliyorum. Hackintosh toplayasaksaniz tonymacx86 vs gibi sitelerdeki hazir configurasyonlardan birini secmenizi oneririm. Boylece DSDT patch, kext vs gibi konularsa problem yasamazsiniz. Ama deger mi derseniz, bana gore 2014 veya 2015 SSD li bir MacBook Pro almaniz daha faydali olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı