Hackintosh ve Windows EFI sorunu

WayTooBaD

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Merhabalar yakın zamanda Catalina 10.15.4 kurulumu gerçekleştirmiştim OpenCore ile. Farklı bir diske de Windows 10 kurdum ve bu diskler birbirinden bağımsız. Windows 10 kurarken SATA SSD'ye kurulum yaptım fakat kurulumdan sonra fark ettim ki Windows 10 kendi EFI'sini Hackintosh'un kurulu olduğu EFI'ye kurmuş. Clover ile mount EFI kategorisinde sadece 1 Disk'i mount edebiliyorum oda Hackintosh'un kurulu olduğu M.2 olan disk bunu nasıl çözebilirim? Ayrıca Hackintosh Catalina olan sürümümü Mojave'nin en son sürümüne düşürmek zorunda olduğumu öğrendim. Bir çok "daw" yazılımı Catalina'da maalesef çalışmıyormuş deneyimleyerek öğrendim bunu. Sizce nasıl bir çözümü mevcut?

Qjcd0Q.png

MSI_SnapShot.jpg

O zaman senin yerinde olsam tek diske hem Mojave hem Windows birlikte kurar, diğer diski depolama olarak kullanırdım. Catalina'da Windows olmadan format atıp, daha sonra Windows kurabiliyorsun. Mojave de böyle bir sorun yok. 200-200 bölüp kullanabilirsin. Daha sonra bootlader kullanarak PC açıldığında hangi disk açmasını sormasını ayarlarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman senin yerinde olsam tek diske hem Mojave hem Windows birlikte kurar, diğer diski depolama olarak kullanırdım. Catalina'da windows olmadan format atıp, daha sonra Win kurabiliyorsun. Mojave de böyle bir sorun yok. 200-200 bölüp kullanabilirsin. Daha sonra bootlader kullanarak PC açıldığında hangi disk açmasını sormasını ayarlarsın.

Şöyle ki hackintosh kurduğum disk Samsung 970evo m2 500 GB bir disk enstrüman kayıtları yapmak için hackintosh kurulumu yapıyorum ve bir sürü daw, plugin kullanılacak bunların boyutları plugin'lere göre çok değişken olabiliyor yer sıkıntısı çekme ihtimalim var bölersem Samsung'u o yüzden Sata SSD'ye Windows kurmam gerekli. :( Ayrıca Opencore Mojave imajı da bulamadım. Terslik terslik üzerine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle ki hackintosh kurduğum disk Samsung 970evo m2 500GB bir disk enstrüman kayıtları yapmak için hackintosh kurulumu yapıyorum ve bir sürü daw, plugin kullanılacak bunların boyutları plugin'lere göre çok değişken olabiliyor yer sıkıntısı çekme ihtimalim var bölersem samsung'u o yüzden Sata ssd ye windows kurmam gerekli. :( Ayrıca Opencore Mojave imajı da bulamadım. Terslik terslik üzerine.

Dediğim gibi yap depolama olarak kullan. Kullanacağın büyük dosyaları depolama diskine atarsın. NTFS okuma-yazma yapmıyor ama bunu programlar ile halledebilirsin sorun yok. Hem Windows'ta hem Hackintosh'ta kullanırsın depolamayı diskini.

Yine bana uymaz diyorsan dediğin gibi her bir diske ayrı sistem kuracaksın. Bootloader ile açılıştı sormayı ayarlayacaksın.

Evet OpenCore yeni çıkan bir sistem. Olmayabilir. Araştırmak lazım.

OpenCore Mojave imajımız yok ama elindeki EFI yedeğini alıp, Mojave yazdırdıktan sonra EFI değiştirip deneyebilirsin.
Şimdi sorun olmadan kurulmuş görünüyor. Boot sekmesinden değişim yapabilirsin.
Yada istersen ayrı ayrı disklere baştan kurulum deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı