Hacktintosh SSD'den boot edilemiyor

Luciferss

Hectopat
Güç bela Hackintosh kurmayı başardım ancak USB olmadan boot edemiyorum. SSD uzerinden boot etmeye çalıştığımda bu hatayı alıyorum. @Recep Baltaş hocam, etiketlemek istemezdim sizi ancak önceki konuların hiçbirinde yeterli yardımı alamadım. Yapsanız yapsanız siz yaparsınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20201028_112236.jpg
    IMG_20201028_112236.jpg
    347,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Clover Configator'den ayar yaptınız mı? Ve Clover ön yükleyiciyi USB'den SSD'ye taşıdınız mı?
USB'den SSD'ye taşıdım ama herhangi bir ayar yapmadım. Clover configurator tamamen boş bende. Şansıma birisi benim aynı laptop model ile hackintosh yapmış zamanında. Onun EFI dosyası ile kurulumu tamamlayabildim sadece.

USB/EFI/Clover'ı, Clover Configurator'da diski mountlayarak EFI'ye attınız mı? Tam rehbere bakın:

USB/EFI/Clover'ı, Clover Configurator'da diski mountlayarak EFI'ye attınız mı? Tam rehbere bakın:
Evet aynen bunu yaptım.

Hmm..

KEALEFIMJV kısmındaki EFI klasörünün içindeki BOOT ve CLOVER klasörlerini kopyalamamış olabilirsiniz. Bir bakın. Eğer EFI klasörünün içinde sadece APPLE klasörü varsa Clover ön yükleyiciyi SSD'ye taşımamışsınız demektir.

Add clover boot options for all entries'i yaptınız mı?
Sanırım yapmadım. Nereden yapacağım?
Hmm..

KEALEFIMJV kısmındaki EFI klasörünün içindeki BOOT ve CLOVER klasörlerini kopyalamamış olabilirsiniz. Bir bakın. Eğer EFI klasörünün içinde sadece APPLE klasörü varsa Clover ön yükleyiciyi SSD'ye taşımamışsınız demektir.
Dediğim gibi benim aletin aynısına hackintosh yapan birisinin EFI'sını aldım ve kurulumu o sayede tamamladım. Onun EFI klasörü içerisinde Clover diye bir dosya yok. Boot ve OC var sadece. Sanırım hatayı burada yaptım.
Add clover boot options for all entries'i yaptınız mı?
Kısa bir araştırma sonucu buldum, yaptım ancak sonuç aynı.

Son düzenleme:
Sanırım yapmadım. Nereden yapacağım?

Dediğim gibi benim aletin aynısına hackintosh yapan birisinin EFI'sını aldım ve kurulumu o sayede tamamladım. Onun EFI klasörü içerisinde Clover diye bir dosya yok. Boot ve OC var sadece. Sanırım hatayı burada yaptım.

Kısa bir araştırma sonucu buldum, yaptım ancak sonuç aynı.
Dosyaları aldığınız kişi OpenCore Hackintosh yapmış ama siz Clover ile yaptınız bu yüzden hata oldu. Ön yükleyiciniz Clover değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı