HackTool:MSIL/AutoKms nedir?

ArdaHF

Hectopat
Daha fazla  
Windows Defender ile tam tarama yaptığımda HackTool:MSIL/AutoKms adlı bir şey çıktı. Yüksek risk yazıyordu, ben de görünce direkt kaldır deyip eylemleri başlat dedim.
Bu şeyin ne olduğu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Windows Defender ile tam tarama yaptığımda HackTool:MSIL/AutoKms adlı bir şey çıktı. Yüksek risk yazıyordu, ben de görünce direkt kaldır deyip eylemleri başlat dedim.

Crack yazılımı ile Windows etkinleştirdiniz sanırım.

Windows lisanslama programı.
Meali Windows korsan Windows kulanmaman için bu programı virüs olarak gösteriyor.
Program sistemde güvenlik açıkları yapar ama bir virüs de değildir.
Format atıp lisans alırsan sıkıntı kalmaz.

Korsan etkinleştirme aracı olan KMSpico ya da alternatifi olan araçlarla korsan etkinleştirme yapmışsınız. Temiz kurulumla bundan tamamen kurtulabilirsiniz. Sistemi MBAM ya da KasperSky gibi kaliteli bir AV ile tam taratın.

Microsoft'un Windows OS veya Office paket programlarına belli aralıklarla KMS yöntemiyle sahte lisans enjekte eden bir yama programı. İllegal olduğu gibi çalışma yöntemi sebebiyle zararlı kod enjekte etme ihtimali olan bir program.

Yeni konular

Geri
Yukarı