HackTool:Win32/AutoKMS kaldırma

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Öncelikle herkese iyi akşamlar 😊 sorum başlıktaki gibidir internette okuduğum her yerde bununla ilgili farklı görüşler var. Olay şu yeni aldığım PC de Windows 10 Pro var ve deneme süresi bitti. Sağ altta Windows'u etkinleştir yazısı vardı ve hiçbir Office programını kullanamıyordum. Arkadaşım tavsiyesi üzerine " warezturkey" adlı siteden Windows 10 crack indirdim. İnen dosya KMSpico adlı dosyaymış Windows etkinleştirildi ve Office programları geri geldi. Ardından KMSpico ile ilgili bir araştırma yapayım dedim ve kötü bir yazılım olduğunu gördüm. KMSpico'yu kendi uninstall seçeneğinden kaldırdım. Fakat Windows hala aktif ve Office programları kullanılabilir olduğu için Windows Defender ile PC'yi tam tarama yaptım. Sonuç olarak Defender başlıktaki gibi "HackTool:Win32/AutoKMS" isimli dosyayı buldu. Defender tarama sonucunda dosya kaldırıldı falan diyor fakat her tarama yaptığımda tekrar karşıma çıkıyor bu dosya. Soru şu: Warezturkey adlı site ve KMSpico ne kadar güvenli. Ve bu autokms yi nasıl kaldırabilirim?

Bende de çıkmıştı bu dosya karpersky ile kaldırmıştım fakat sanırım bu virüs değil.

Bunlar virüs değil. Adı üstünde hacktool. Virüs değil korsan yazılım. Sürekli çıkması olası. Sistemde kalıntı olabilir. KMS'yi tam olarak sistemden kaldır. Temp dosyalarını temizle. İndirdiğin KMS dosyalarını sil.

Arkadaş haklı.

Ben kendim sürekli kullanıyorum bu yazılımı. 2-3 senedir bir sorununu görmedim. Öneriyor muyum? Tabi ki hayır. Korsan sonuçta. Ben indirip windowsu lisanslayıp direk geri siliyorum. Bir daha uyarısı gelmiyor.

bandicam 2021-03-21 01-03-01-594.jpg

Windows Defender o kalıntıları bulabiliyo silsin yani bi sorun cıkmaz

Son düzenleme:
Ben kendim sürekli kullanıyorum bu yazılımı. 2-3 senedir bir sorununu görmedim. Öneriyor muyum? Tabi ki hayır. Korsan sonuçta. Ben indirip windowsu lisanslayıp direk geri siliyorum. Bir daha uyarısı gelmiyor.
Eset gibi yazılımlar bile kalıntı dosyalarını görmüyor dostum. Kaspersky Security Cloud ile tarama yapmanı öneririm.

Hiç bilgisayardan anlamayan bir arkadaşım YouTube'dan video izleyerek sadece CMD ile Windows'u lisanslamıştı. Bir kere ben de öğrenip yapmıştım ama güncel sürümde oluyor mu bilemem. En güvenli yol odur.

Herkese cevapları için teşekkür ediyorum bu kadar cevap geleceğini düşünmemiştim 😄 Sanırım hepinizin ortak fikri bu dosyanın zararlı bir yazılım olmadığı yönünde. Peki bu dosyayı kaldırmazsam sistemde yavaşlama ya da güvenlik konusunda bir açık söz konusu olabilir mi? Okuduğum bazı yerlerde bu dosyanın trojan falan bile olabileceği ya da sürekli arkaplanda kod üretip depolamayı doldurabileceği gibisinden şeyler yazıyordu. Son olarak söylediğiniz antivirüs programları hakkında hiçbir fikrim yok nereden indirebileceğimi ve nasıl kullanacağımı yazabilirseniz çok sevinirim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı