Hafif ağırlıkta uçlu kalem önerisi

Ostenblut

Hectopat
Merhaba YKS'ye hazırlanan bir sınav adayıyım. Şu anda Rotring 800+ kullanıyorum çok güzel bir kalem ama aşırı ağır gelmeye başladı bundan dolayı kalemliğimde bulduğum Faber Castell Apollo 2327'yi kullanıyorum. Onunda arkasındaki metal topuzu çıkardım (daha hafif olması için). Açıkçası Apollo 2327'nin üçgen şekli elime çok iyi otursa da çok dandik bir kalem. Ben biraz bastırarak yazdığım için de olabilir ama kalemi kullanırken içerisindeki yaylı mekanizma geriye doğru gidiyor. Sizden ricam bana hafif bir uçlu kalem önermeniz fiyatı çok fazla aşırı olmadığı sürece önemli değil.

Hafif kalem ile yazı yazarken daha çok kuvvet uygulamanız gerekir ve daha fazla yorulursunuz, Rontring Rapid Pro gibi kalem modelleri ağır olsa da yazarken kalemi sıkmanıza da gerek kalmaz ve kalem sanki kayıyormuş gibi hissedersiniz. Rontring Rapid almanızı öneririm.

Hafif kalem ile yazı yazarken daha çok kuvvet uygulamanız gerekir ve daha fazla yorulursunuz, rontring Rapid Pro gibi kalem modelleri ağır olsa da yazarken kalemi sıkmanıza da gerek kalmaz ve kalem sanki kayıyormuş gibi hissedersiniz. Rontring Rapid almanızı öneririm.

Zaten halihazırda kullandığım kalem rotring 800+ ve Rapid Pro gibi ağır bir kalem ben daha hafif bir kalem istiyorum.

Geri
Yukarı