Hafif diş kanaması diş teli takılmasına engel mi?

390845

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bodrum
Merhaba,

Dişlerimdeki çarpıklık nedeniyle diş teli takılması gerekiyor. Randevum bayramda yani 15-20 gün olması lazım. Sağ taraftaki iki dişim kanıyor. (Köpek ve azı dişimin ortasındaki dişler)
Bu diş teli takılmasına engel midir? Diş kaybına yol açar mı?

Teşekkürler.

Tamam, diş telinin amacı da zaten dişleri normal yapmak. Yüksek ihtimal 1 dişin çekilir, ağızda yer açılması için. Doktor değilim ama kanamasının, tel takılmasında bir sakıncası yoktur diye tahmin ediyorum.

Diş etlerin ne zaman kanıyor? Diş fırçalarken mi bir şeyler yerken mi kendiliğinden mi bunlar önemli ? Neden kanadığını bilmeden bir şey demek yanlış olur. Eğer dişlerini düzenli fırçalamıyorsan ve kanama bundan kaynaklıysa dişlerini düzenli fırçalamaya başlasan iyi olur.

Diş etlerin ne zaman kanıyor? Diş fırçalarken mi bir şeyler yerken mi kendiliğinden mi bunlar önemli ? Neden kanadığını bilmeden bir şey demek yanlış olur. Eğer dişlerini düzenli fırçalamıyorsan ve kanama bundan kaynaklıysa dişlerini düzenli fırçalamaya başlasan iyi olur.
Diş fırçalarken. Dişlerimi düzenli fırçalıyorum aynı zamanda tuzlu su yapıyorum. (İşe erken saatlerde gittiğim için düzen bozulabiliyor.)
Sıkıntı yok arkadaşlar diş teli takıldı 3. ayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı