Hafif laptop tavsiyesi

furkontbaba

Hectopat
Herkese merhaba;

Bir dizüstü bilgisayar istiyorum. Dev C++, visual studio, visual basic gibi programları beklemeden sorunsuz açabileyim.
Hafif olursa çok iyi olur. Bir kaçta oyun oynayabileyim (battlefield 3,crysis 3 fln) orta ayarlarda fiyatta 2500tlden fazla olmasın.

İYİ FORUMLAR :redface:

Program çalıştırabilen bilgisayarlar oyun çalıştıramaz bazen, ancak oyun çalıştırabilen PC'ler program çalıştırabilir.

Ben her şey için yeterli olacak bir PC alacağım dersen yapman gereken şey bir oyun bilgisayarı toplamak. :D

Herkese merhaba;

Bir dizüstü bilgisayar istiyorum. Dev C++, visual studio, visual basic gibi programları beklemeden sorunsuz açabileyim.
Hafif olursa çok iyi olur. Bir kaçta oyun oynayabileyim (battlefield 3,crysis 3 fln) orta ayarlarda fiyatta 2500tlden fazla olmasın.

İYİ FORUMLAR :redface:

Standart ölçü 15.6'' dir ama benim tavsiyem notebook (iş amaçlı) için 13.3'' boyut kullanman yönünde.Biraz fiyatları yüksek ama konforuna karşılık eder.
Samsung, Asus modelleri şu sıralar revaçta bende birkaç modelini inceledim araman gereken özelliklerin başında 128gb SSD en az 4gb Bellek Windows 8 işletim sistemi ve ekran kartı dahili HD4000 olması işin için fazlasıyla yeterlidir ayrıca 13.6'' boyutta söylediğin oyunları orta ayarda oynatır.
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - NP740U3E NOTEBOOK COREI5 1.8GHZ-4GB-128GB-1GB-13.3-DVD-W8 TASINAB

VATAN COMPUTER - ASUS - S550CM-ULTRABOOK TOUCH CORE

VATAN COMPUTER - ASUS - K56CB-XX CORE I7 3537U 2.0GHZ-8GB-1TB-4GB GT740M-15.6''-DVDRW-CAM-BT-WIN8 - Notebook

VATAN COMPUTER - ASUS - K56CB CORE

İnternet sitesinde gözüme takılanlar bunlar mağazaya gidip hem boyut hemde çeşit olarak bahsettiğim özellikleri fiyata göre kendine uygun karşılaştırmalısın.

Standart ölçü 15.6'' dir ama benim tavsiyem notebook (iş amaçlı) için 13.3'' boyut kullanman yönünde.Biraz fiyatları yüksek ama konforuna karşılık eder.
Samsung, Asus modelleri şu sıralar revaçta bende birkaç modelini inceledim araman gereken özelliklerin başında 128gb SSD en az 4gb Bellek Windows 8 işletim sistemi ve ekran kartı dahili HD4000 olması işin için fazlasıyla yeterlidir ayrıca 13.6'' boyutta söylediğin oyunları orta ayarda oynatır.
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - NP740U3E NOTEBOOK COREI5 1.8GHZ-4GB-128GB-1GB-13.3-DVD-W8 TASINAB

VATAN COMPUTER - ASUS - S550CM-ULTRABOOK TOUCH CORE

VATAN COMPUTER - ASUS - K56CB-XX CORE I7 3537U 2.0GHZ-8GB-1TB-4GB GT740M-15.6''-DVDRW-CAM-BT-WIN8 - Notebook

VATAN COMPUTER - ASUS - K56CB CORE

İnternet sitesinde gözüme takılanlar bunlar mağazaya gidip hem boyut hemde çeşit olarak bahsettiğim özellikleri fiyata göre kendine uygun karşılaştırmalısın.

Öncelikle teşşekürler 13,3 bilgisayarım var bayağı eski ama film fln izlerken (40 yılda 1) çok küçük geliyor 15,6 hem büyük he hafif modelleri va rsizce şu nasıl:
VATAN COMPUTER - LENOVO - Y500 NOTEBOOK CORE hem sli kart var gt 670min performansı biraz oc ile (ekran kartı için) gtx680m in performansını veriyor hem çok ağır değil hem ideal zaten kendi şirket olarak adobeye falan da girişcez. bu yüzden ideal diye düşünüyorum sizin görüşlkeriniz nelerdir

Öncelikle teşşekürler 13,3 bilgisayarım var bayağı eski ama film fln izlerken (40 yılda 1) çok küçük geliyor 15,6 hem büyük he hafif modelleri va rsizce şu nasıl:
VATAN COMPUTER - LENOVO - Y500 NOTEBOOK CORE hem sli kart var gt 670min performansı biraz oc ile (ekran kartı için) gtx680m in performansını veriyor hem çok ağır değil hem ideal zaten kendi şirket olarak adobeye falan da girişcez. bu yüzden ideal diye düşünüyorum sizin görüşlkeriniz nelerdir

Şu modelleri mağazada kıyasla çünki aralarında ufak özellik farklılıkları olabiliyor.Tek eksik yönü 120gb SSD o yüzden tavsiyem satın aldıktan sonra HDD yi söküp Harici aparatıyla USb depolama olarak kullanman.SSD siz bu fiyatlara Notebook kullanılmaz isterse en iyi parçaları koysun bana göre çöp olur. SSD ile ilgili masaüstü kullanıcısındada kesinlikle mazeret kabul etmiyorum 1Tb 3.5'' HDD 160-190Tl 120Gb SSD 220Tl. (2.5'' 1Tb HDD 200TL)

Asus daha sıcak geldi bana ama Samsung da Blu-Ray var gibi diyorum çünki mağazadaki ürünle internettekinin özellikleri tam tutmayabilir o yüzden mutlaka mağazada görüp aygıt yöneticisinden özellikleri kontrol etmelisin.

VATAN COMPUTER - ASUS - N56VZ NOTEBOOK CORE

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - NP550P5C NOTEBOOK CORE

VATAN COMPUTER - LENOVO - Y500 NOTEBOOK CORE

Buda Lenova Y500 kullanıcı kulübü : Lenovo IdeaPad Y500 Kullan

Sandisk SSD
http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/sandisk-sdssdhp-128g-g26-128gb-ultra-plus-sata-30-ssd-%28okuma-530mb--yazma-290mb%29/productdetails.aspx?I_ID=64958

USB 3.0 Harici HDD Kutusu [url]http://www.vatanbilgisayar.com/Harddisk%20Kutular%C4%B1/frisby-fhc-2530s-fhc-2530s-25-sata-harddisk-kutusu-usb-30/productdetails.aspx?I_ID=65322

[/URL]

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı