Hafif Linux dağıtımı önerisi

Arkadaşlar, şu ana kadar hep Windows kullanmış birisiyim, hep Linux'a geçmek istemişimdir ama nedense bana çok karmaşık geliyordu. Bu aralar iyicene içim içimi yemeye başladı. :D Çok merak ediyorum, çok kullanmak istiyorum. Bilgisayarımı yormayacak ama internetten de sistemle ilgili bir şey kafama takıldığındada bulmam kolay olabilecek bir dağıtım arıyorum. Linux'un çokca dağıtımı varmış. Bir çok farklı özellikleri de var... Hangisini seçsem kararsız kaldım.
Illedelinux bakabilirsiniz.

Ben bir kaç gün önce KDE neon kurdum ben de senin gibi ilk defa başladım bu dağıtımı tercih etme sebebim özelleştirme seçenekleri istersen sen de KDE neon kurabilirsin altarnetif olarak mint cinnamon kurabilirsin ama benim tercihim KDE neon.

Konu ile alakasız diye spoyler içine aldım @Ram_kafasi hocam sizin önerdiğiniz tema vardı ya kulüpler kaldırıldığı için nasıl yapılıcağı hakkında yaptığınız rehber orda kaldı bana özelden malum forumdan atabilirmisiniz rehber i

@Ram_kafasi hocam o forum da cezalıyım profilime yamışsınız gördüm cevap veremiyorum burada özelden mesajlar yok eğer o forumda'da da yok ise direkt rehberi profilime atabilirsiniz ben o kişiyim

Son düzenleme:
debian, arch, gentoo, void. Hepsinin minimal install seçenekleri var, bunların üzerine dwm, i3wm gibi DE yerine WM eklerseniz sisteminiz tüy gibi olur. Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız Xfce tavsiye ederim.

Geri
Yukarı