Hafiften de olsa depresyonda mıyım?

TrIlgenex

Decapat
Yer
ANKARA / KEÇİÖREN
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 13 yaşındayım geçenlerde ailevi bir meselem vardı benim, önceki açtığım konuya bakarak öğrenebilirsiniz. Arkadaşlar 3-4 gündür hiç neşem yok hele de son sınavlar ve babamın hem bana hem de anneme olan tavırları yüzünden hayattan zevk alamıyorum içim daralıyor son 2 gündür göğsüm ağrıyor umudum yok, babam sanki hiç geliri yokmuş gibi "oğlum bursluluk sınavını kazan yoksa istediklerini alamam" diyor halbuki ben önceki konuda da belirtmiştim 2. el 2000TL'lik bir PS3 vardı tek onu istiyorum ve de ailenin huzurunu neyse bugün internet te kapandı babam yeni bağlatmayacağım diyor ve o son aile içi olaydan sonra az önce de dediğim gibi hayattan zevk alamıyorum, ne yapmalıyım? Umudum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ilk olarak ne sen ne de biz doktor değiliz kimse kimseye internetten bakarak teşhis koyamaz. Birkaç günlük üzgünlük ile ciddi bir rahatsızlık olan depresyona giremezsin. Önceki konularına baktım aile içi problemlerin biraz karışık fakat senin oturup ders çalışmaktan başka yapabileceğin hiçbir şey yok emin ol daha yaşın da çok küçük önünde uzun yol var umudum yok dememen gerek. PS3 konusunda da babanın işte çalışmadığını emekli maaşı ve gelen kira ile geçindiğinizi söylemişsin bu devirde o kadarcık parayla ucu ucuna geçiniyor insanlar :) bursluluk sınavını kazanmanı istemesinde bir problem göremedim. Sen ne için dert ettin anlayamadım aksine yararı olacak. Bunlara üzülmeni anlayabiliyorum ancak senin elinden gelebilecek bir şey yok onların da senden tek istedikleri eğitiminin iyi olması. Önceki konunda da sırf babana inat olsun diye derslerine çalışmadığını söylemişsin ileride bunun zararını en çok baban mı yoksa kendin mi göreceksin sorgulaman gerek. LGS için çalışmana özen göster belki de sınav sonrası istediğini alacaklar nereden bilebilirsin :) inatlaşmanın hiçbir mantığı yok. Biriktirip biriktirip ben depresyonda mıyım diye sormak yerine zamanını başka bir şeyler yapmaya ayırsan iyi olacak.

Geri
Yukarı