Hafıza kartından dosya silinmiyor

SanDisk Ultra 64 GB Micro SD kart içinden dosya silemiyorum. Dosya silindi gözüküyor ama bilgisayara çıkarıp tekrar taktığımda geri geliyor.

Sağ tık yapıp biçimlendir dediğimde ise Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk Ultra 64 GB Micro SD kart içinden dosya silemiyorum. Dosya silindi gözüküyor ama bilgisayara çıkarıp tekrar taktığımda geri geliyor.

Sağ tık yapıp biçimlendir dediğimde ise Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası alıyorum.
Hocam işaretli kısım yukarıda olmalı:
Inkedindir_LI.jpg

Önce şu yazacağım yöntemle, daha sonra aşağıda linkini vereceğim konudaki rehberle deneyin.

• Başlat>Çalıştır
  • diskpart
  • list disk
  • select disk x
    • x=Disk numarası. Boyutundan anlarsınız.
  • clean
  • create partition primary
  • format quick fs ntfs
  • exit

Not: 2 yöntemle de karttaki veriler komple silinir. Yanlış diski seçmemeye dikkat edin.

create partition primary
bunu yazdıktan sonra:

Virtual Disk Service error:
İşlem zamanı aşıldı.

DiskPart has referenced an object which is not up-to-date.
Refresh the object by using the RESCAN command.
If the problem persists exit DiskPart, then restart DiskPart or restart the
computer.

diye bir hata aldım birazdan 2. yöntemi deneyeceğim.
İkinci yöntem de işe yaramadı maalesef.

Son düzenleme:
İkinci yöntem de işe yaramadı maalesef.
Linux dağıtımlarından birin şu rehberdeki gibi canlı olarak çalıştırıp oradan biçimlendirmeyi deneyin:

Bu ise son çaredir:
Güçlü bir mıknatıs varsa onu iyice değdirin karta. Hatta varsa 2 tanesinin arasına koyun.
Kartın içindeki her şey silinir bunu yapınca.

Çözüm bulabilen oldu mu? Aynı worun var ve 1 senedir transced 64 GB'lık Micro SD kartımda aynı sorun var. Transced programları da denedim çözülmüyor bir türlü sıfırlayamadım.

Telefonumdaki SanDisk 32 GB Micro SD kartta da yazamama ve silememe sorunu var. Sadece okumaya ve içindekileri görüntüleyip PC'ye aktarmaya izin veriyor. Micro SD kart olunca yanında kilit kısmı da yok.
Kullanılabilir hale getiremedim. Bozuk olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı