Hafıza kartının FAT32 bölümünü telefon görmüyor

Mert_Y.

Hectopat
Telefonun 16 GB depolama alanının yetersizliğinden dolayı uygulamaları hafıza kartına linkleyen link2SD uygulamasını kullanıyorum. Uygulama, uygulamaları hafıza kartına linklemek için hafıza kartının ext4 formatında olması gerektiğini söylüyor. Hafıza kartını minitool Partition wizard uygulaması ile 10GB ext4 alanı, 20GB FAT32 alanı olacak şekilde böldüm. Link2SD programı ext4 alanını her seferinde görüyor ama telefon FAT32 alanını görmüyor. Kart takılı değil diyor. 1-2 defa kartı sök tak, telefonu yeniden başlat yapınca görüyordu. Dün kartı bilgisayara takıp tekrar telefona taktım ve telefon hiçbir şekilde FAT32 kısmını görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Telefon FAT32 okuyamayabilir belki. Bende uğraşıyordum Link2sd ile eskiden. Yanlış hatırlamıyorsam bende de okumama sorunu vardı. Onun yerine Foldermount kullanmayı dene. Real racing 3 te işe yaramıştı. Ama Android/data klasöründe dosyası olması gerek. O veriyi sd karta atıyor. Oyun ile bağlantısını koparmadan. İstersen Foldermount dene bir kere de. Hangi uygulamaları atacaksın ? Sormamın sakıncası yoksa.

Telefon FAT32 okuyamayabilir belki. Bende uğraşıyordum link2SD ile eskiden. Yanlış hatırlamıyorsam bende de okumıyor vardı. Onun yerine foldermount kullanmayı dene. Real racing 3'te işe yaramıştı. Ama Android/data klasöründe dosyası olması gerek. O veriyi SD karta atıyor. Oyun ile bağlantısını koparmadan. İstersen foldermount dene bir kere de. Hangi uygulamaları atacaksın? Sormamın sakıncası yoksa.

Telefon magisk ile rootlu foldermount magiski desteklemiyor maalesef. GTA sa, PUBG, Call of Duty Mobile ve onlarca uygulamayı hafıza kartına linklemiştim ilk yaptığım zamanlar hiç sıkıntı çıkarmıyordu. Son zamanlarda uygulamalar kendiliğinden kaybolmaya başladı. Link2SD dizinleri geri bağlayamadığından kayboluyor herhalde. Sonrasında Netflix ve Spotify indirdiğim içerikler kaybolmaya başladı ve en sonunda da telefon hafıza kartını görmüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı