Hafızamı nasıl geliştiririm?

Sabini

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben uzun vade de yaşanan her şeyi en küçük detayına kadar hatırlarım fakat bugün öğrendiğim şeyi yarın unuturum, yani mesela şu an bana bir şey söyleseniz şu şekilde yapılır aklında bulunsun diye, ben bunu hemen unuturum hatırlayamam, bu sorunumu nasıl düzeltebilirim? İngilizce öğrenmeye heveslendim birçok derse konuya baktım beynim hiçbirini içinde tutamıyor hemen unutuyorum tüm hevesim kırılıyor, bir kuzenim var şu an ona bir numara söyleseniz hepsini hatırlar hafızası inanılmaz kuvvetli söylenilen hiçbir şeyi unutmuyor, ama ben her şeyi unutuyorum. Nasıl onun gibi olurum daha doğrusu nasıl bu sorunumu çözerim, fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayatında "aşırı" olan her düşünceyi hatta her şeyi olabildiğince minimalize etmelisin.
Çok uyuyursan, az uyuyorsan normale ve sana yeteceği şekilde düzenli bir hale getirmelisin.
Fanatiksen herhangi bir konuda, siyasi olsun, futbol olsun ya da kafana takılan ve sürekli önüne gelen takıntıya benzer genel hayat sorunların varsa, klişe olacak belki ama kafana daha az takmalı, aşmalısın. Eğer çok dizi izliyorsan, çok oyun oynuyorsan normale indirmeli ve kendini dinle misin?
Kendini bu şekilde düzene sokarak, neler sevdiğini neler yapmak istediğini düşünüp onlara kafa yormalısın. Kitap okuyup, bulmaca çözebilirsin. Sevdiğin hobilere daha fazla vakit ayırabilirsin.
Genel olarak bu kıstaslardan yola çıkarsan, her yönün daha iyi hale gelecektir.

Öncelikle hayatında "aşırı" olan her düşünceyi hatta her şeyi olabildiğince minimalize etmelisin.
Çok uyuyursan, az uyuyorsan normale ve sana yeteceği şekilde düzenli bir hale getirmelisin.
Fanatiksen herhangi bir konuda, siyasi olsun, futbol olsun ya da kafana takılan ve sürekli önüne gelen takıntıya benzer genel hayat sorunların varsa, klişe olacak belki ama kafana daha az takmalı, aşmalısın. Eğer çok dizi izliyorsan, çok oyun oynuyorsan normale indirmeli ve kendini dinle misin?
Kendini bu şekilde düzene sokarak, neler sevdiğini neler yapmak istediğini düşünüp onlara kafa yormalısın. Kitap okuyup, bulmaca çözebilirsin. Sevdiğin hobilere daha fazla vakit ayırabilirsin.
Genel olarak bu kıstaslardan yola çıkarsan, her yönün daha iyi hale gelecektir.
Teşekkürler.

@eL orfaNato hocamın sözlerine katılmakla beraber doktora vitamin değerlerini kontrol ettirip takviyesi talep et. Vitaminin eksik olduğundan büyük ihtimalle böyle bir durum yaşıyorsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı