Hafta içi bilgisayar yasağı

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar ailemde ben çocukken başlatılan ve hala devam ettirilen saçma bir sistem var. İçeride televizyon karşısında saatlerimi geçireyim laf yok, ama PC'de oyun oynamam yasak. Sadece haftasonu oynayabiliyorum. Ailemle ne kadar konuştuysam bir şey değişmedi. 11. sınıfım geçen dönem takdiri 0.80 puan ile kaçırdım, yani notlarım kötü değil. Şu an mesela canım çok sıkılıyor. Açıp oyun oynamak istiyorum ama yasak. Ben ne yapabilirim bu yasağın kalkması için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen zaten çoktan denemişindir ama ben söyliyim yine de. Denemen gereken ilk şey onlarla karşlıklı oturup ciddi ve güzelce konuşmak. Konuşmak derken, öyle gelişi güzel değil hatta gerekirse hazırlık yap. :)

Uzun süredir uygulanan bu kısıtlamanın tamamen kalkmasa da hafta içi belirli saatlere genişletilmesinde sakınca olmayacak yaşa geldiğini söyleyip şansını deneyebilirsin belki.

@Beşiktaş JK denedim. Dedim ne farkı var PC ile TV'nin, hangisinden daha çok zevk alıyorsun dedi annem ben de PC dedim işte fark o dedi.
Ortalamam 97 bende aynısını yaşıyorum. Belli bir program yap , 1 saat PC , 1 saat ödev , 1 saat test cinsinden. Ben böyle yapıyorum.
Denedim kabul etmediler.

Selamlar sanırım aynı yaştayız. Bir süre ısrar etme bilgisayar kullanmak için fakat bu sürede "düzenli" -bak düzenli olması önemli- bir şekilde ders çalış. Bir süre sonra tekrar oturup konuşmayı dene, onların da amacını anlayıp ona göre etkili bir şekilde konuş.

Selamlar sanırım aynı yaştayız. Bir süre ısrar etme bilgisayar kullanmak için fakat bu sürede "düzenli" -bak düzenli olması önemli- bir şekilde ders çalış. Bir süre sonra tekrar oturup konuşmayı dene, onların da amacını anlayıp ona göre etkili bir şekilde konuş.
Hocam ders zaten çalışıyorum. Ne kadar çalışırsam çalışayım babamın gözünde bir değeri olmuyor, çalışmazsam ama çok laf ediyor.

Bu sorun aşılabilecek bir durum değil. İnsanların gelecek kaygısı çok yüksek ve çocuklarının işsiz kalması ebeveynler için kabustan başka bir şey değil. O yüzden "oturup konuşun" tavsiyesi hiçbir işe yaramaz. Çaresi de yok zaten bu durumun. Aynısını lisede ben de yaşadım, kaçak göçek evde kimse yokken oynuyordum. Baktım çaresi yok kabullendim ben de. En son artık üniversiteyi kazanınca karışmadı ailem istediğim gibi oynayabildim.

Hele şimdi bir de "İnternet Bağımlılığı Poliklinikleri" de açıldığı için insanlar bu durumu bir hastalık olarak görüyorlar. O yüzden kabullenip biraz daha özgürleşeceğiniz günleri bekleyin.

Bu sorun aşılabilecek bir durum değil. İnsanların gelecek kaygısı çok yüksek ve çocuklarının işsiz kalması ebeveynler için kabustan başka bir şey değil. O yüzden "oturup konuşun" tavsiyesi hiçbir işe yaramaz. Çaresi de yok zaten bu durumun. Aynısını lisede ben de yaşadım, kaçak göçek evde kimse yokken oynuyordum. Baktım çaresi yok kabullendim ben de. En son artık üniversiteyi kazanınca karışmadı ailem istediğim gibi oynayabildim.

Hele şimdi bir de "İnternet Bağımlılığı Poliklinikleri" de açıldığı için insanlar bu durumu bir hastalık olarak görüyorlar. O yüzden kabullenip biraz daha özgürleşeceğiniz günleri bekleyin.
Birde arkadaşlarımın hepsi her gün girebiliyor. Gel oynayalım diyorlar giremiyorum ben diyince insanın içinde bir burukluk oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı