Haftalık 50 TL Sanayi iş teklifi kabul edilmeli mi?

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar buna benzer bir konu gördüm ve ben de sorayım dedim. Bu sene LGS'ye hazırlanmam gerek ama babamın çalıştığı yerin yakınından (sanayiden) bir iş teklifi geldi. Haftalık 50 TL'ye çay demleme, süpürme gibi ayak işleriyle başlayacakmışım. Buradaki asıl sorun ise LGS ve eylülde okulların kesin olmamak üzere açılacak olması. Para konusunda pek bir sıkıntım yok çünkü bursluyum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar buna benzer bir konu gördüm ve ben de sorayım dedim. Bu sene LGS'ye hazırlanmam gerek ama babamın çalıştığı yerin yakınından (sanayiden) bir iş teklifi geldi. Haftalık 50 TL'ye çay demleme, süpürme gibi ayak işleriyle başlayacakmışım. Buradaki asıl sorun ise LGS ve eylülde okulların kesin olmamak üzere açılacak olması. Para konusunda pek bir sıkıntım yok çünkü bursluyum. Sizce ne yapmalıyım?

Aylık 200TL'ye amelelik mi yapacaksın?
Yapma bence kesinlikle değmez. Gir bir lokantaya günlük 40-60TL alırsın.

Eve senin bakacak kadar kötü bir durum içinde değilsen ve okul okuma şansın varsa mutlaka okula bak. Gerçi 200 TL ile ev geçindirmek. Komedi. Artı olarak LGS'ye gireceksin. Bu yüzden okula odaklan. LGS sonrası yaz gelince 3 ay çalışırsın.

Geri
Yukarı