Haftalık 500 TL 15 yaşında biri için yeterli mi?

Aslında konsol almak için çalışıyorum. Annem maaşı ile bana alacak ben de parayı ona vereceğim nede olsa her an zam gelir korkusu var.
Yaptığın işe göre maaşın iyi bile. Senin yaptıklarının 2 katını haftada 2 gün yapıp 50 tl kazanıyorum. Bende 2. el 18.5 inç yada 21 inç monitör almak istiyorum. Senin yemek derdin falan yok sadece biriktiriyorsun.

Hocam yorumları okuyana kadar çok iyi para sanıyordum. Aynı yaştayız ve bence ayda 2000TL + yemeğin çok iyi geldi bana fakat diğer arkadaşların aldığı parayı görünce çok şaşırdım.

Bir işe girmek istiyorum. Dediğiniz paranın yarısı bile fazlaca yeter bana, nasıl bulabilirim böyle bir iş?
Hocam organizasyon işi yapan kişi arkadaşın tanıdığı onun sayesinde girdik bizde bu işe.

Çok az demiş arkadaşlar ama birde iş veren gözünden düşünün evet 600 falan olması gerekirdi fakat iş bilmez çocuğa getir götür yerleri temizle diye ne verecekti zaten 1000 TLmi?
Ha diyorsan iş biliyorum tamire yardım ediyorum o zaman iş başka.
Asgari ücret, en vasıfsız insana 45 saat için verilecek en düşük maaştır. Tekrar ediyorum, en vasıfsız insan için bile.

Asgari ücret, en vasıfsız insana 45 saat için verilecek en düşük maaştır. Tekrar ediyorum, en vasıfsız insan için bile.
15 yaşındaki birine asgari ücret veremezsin. Bizim ülkede o yaşta çalışmak yasak zaten ancak diğer ülkelerde asgari ücretin yaklaşık yarısını alıyorlar. Amerikanın birkaç eyaletinde 16-18 yaş arası ortalama 7-9 $/h alıyorlar ancak o eyaletlerde saatlik en düşük ücret 13-16$/h arası değişiyor. Yaptığı işe göre gerçekten de iyi maaş alıyor.

Son düzenleme:
13 yaşında biri için haftalık 700-1000 TL arası nasıl? Benim kahvaltı ve öğle yemeğim de onlara ait.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı