Haftanın Zamları

Yine iki tane zam geldi. İlk zam doğalgaz için yapılan zam, diğeri ise sigaralara yapılan zam.

1) Doğalgaza %14.97 Zam
BOTAŞ'ın ilan ettiği doğalgaz toptan satış fiyatları kapsamında:

Konut tüketicileri (evsel tüketiciler) ve Kademe 1 tüketicileri için nihai doğalgaz satış fiyatlarına ortalama % 14.97 oranında artış yapılmıştır.

Kademe 2 olarak adlandırılan yıllık doğalgaz tüketimi 300 bin sm3'ün üzerinde tüketiciler… Organize Sanayi Bölgeleri… CNG üretimi amaçlı doğal gaz kullanan tüketiciler için ortalama %13.73 oranında artış söz konusudur.

Fiyatlar 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle geçerlidir.

2) Sigaraya Zam
British American Tobacco (BAT) grubunun sattığı sigaraların fiyatları zamlandı. Yeni fiyat listesi sigara satışı yapan büfe ve marketlere gönderildi. Paket başına 3 liraya varan artış yaşandı.

1.PNG

En ucuz sigara 11₺ iken yeni zamla beraber 14₺ oldu. En pahalı sigara ise 18₺ fiyatına çıktı.

Neredeyse her hafta bir zam oluyor. Artık tepki bile vermiyorum, o kadar alıştım :D

Son düzenleme:
Dedem bakkal, yurdumuzun güzide firmalarından sigara almaya gittik adamlar sigaraların hepsini saklamış bu firmada herkesin yakından bildiği kurumsal firmalardan hatta orada bakkallar'la kavga ediyorlardı "Vereceksin bu sigarayı" diye polis çağırdılar biz de gittik. Bugün haberlerde gördüm milletin parasını ortadokslar'a peşkeş çekiyorlar cidden yazık sonra "M.kAmAL kAfiRdİ" oluyor. Milletimizin at gözlüğü mü? Dersiniz dinazor gözlüğü mü? Dersiniz bilmem. Bizim millet sever soyanı, adam yerine koymayanı. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı