Hakaret eden rehberlik öğretmeni için ne yapılabilir?

humerp

Yoctopat
Daha fazla  
Lisede okuyan oğluma ders çalışma konusunda destek almak için okul rehberlik öğretmenine gittim.

Çocukla konuşacağını söyledi ve oğluma “annen evde ders çalışmadığı söyledi, eğer annen bu konuda yine şikayet eder ders çalışmıyor derse arkanda gördüğün vestiyerin demirini bir yerine sokarım” demiş. Ben bu mahluk hakkında ne gibi bir işlem uygulama yöntemi izlemeliyim?

Abi ilk önce okul müdürüne durumu izah edip oraya şikayetçi olabilirsin. Daha sonra durum istediğin gibi gelişmezse milli eğitim müdürlüğüne gidip oraya şikayet edebilirsin. Bizim lisede de benzer bir durum olmuştu arkadaşın velisi müdüre şikayet etmiş. Müdür sorunu çözmüştü. Hoca sınıfa gelip herkesin önünde arkadaştan özür dilemişti. Konu kapanmıştı. Ha sizde nasıl olur bilemem o hoca gelir sizden özür diler veya olayı inkar edebilir yada ben çok sinirliyim beni özür kesmez falan diyorsanız direk il veya ilçe müdürlüğüne gidin şikayetçi olun.

Abi ilk önce okul müdürüne durumu izah edip oraya şikayetçi olabilirsin. Daha sonra durum istediğin gibi gelişmezse milli eğitim müdürlüğüne gidip oraya şikayet edebilirsin. Bizim lisede de benzer bir durum olmuştu arkadaşın velisi müdüre şikayet etmiş. Müdür sorunu çözmüştü. Hoca sınıfa gelip herkesin önünde arkadaştan özür dilemişti. Konu kapanmıştı. Ha sizde nasıl olur bilemem o hoca gelir sizden özür diler veya olayı inkar edebilir ya da ben çok sinirliyim beni özür kesmez falan diyorsanız direk il veya ilçe müdürlüğüne gidin şikayetçi olun.

Okul müdürleri de sonuçta öğretmen yüzeysel olarak sizin yanınızda gözüksede siz gittikden sonra doğal olarak arka planda rehber öğretmenine destek çıkacaktır. MEB'e şikayet edin sonrasında yüksek ihtimal çocuğunuzu idare bilgi alma amaçlı çağıracaktır mümkünse çocuğunuz ses veya görüntü kaydı alsın çok güzel ilerleme kaydedersiniz. Haklıyken haksız duruma düşmemek için lütfen sakin olun sonuç alamadığınız idare üyesiyle polemiğe girmeyin üstündeki mevkilere yönelin. Geçmiş olsun

Sakin olun ve yanlış hareketlerde bulunmayın. Bizimkilerde bize ne hakaretler ettiler ama elde kanıt olmayınca ailemde izin vermeyince bir şey yapamadık. Ama istiyorsanız önce ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurun.

Lisede okuyan oğluma ders çalışma konusunda destek almak için okul rehberlik öğretmenine gittim.

Çocukla konuşacağını söyledi ve oğluma “annen evde ders çalışmadığı söyledi, eğer annen bu konuda yine şikayet eder ders çalışmıyor derse arkanda gördüğün vestiyerin demirini bir yerine sokarım” demiş. Ben bu mahluk hakkında ne gibi bir işlem uygulama yöntemi izlemeliyim?
Milli Eğitim İlçe ya da İl Müdürlüğüne gidebilirsiniz. CİMER'e de yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı