Hakaret Eden Sınıf Arkadaşımı Şikayet Etmek

Exodian

Decapat
Lise öğrencisiyim. Sınıfımdakilerden birisi bana her gün köpek diyor. Başka kelimeler de kullanıyor. Bunu doğrulatabilecek en az 12 kişi var. Bu ve benzeri kelimeler hakaret içerikli kelime grubuna girer mi? Bu kişi hakaret gerekçesiyle şikayet edilebilir mi? Okul rehberlik servisi gibi yerlerden bir fayda görmedim.

Sana her köpek dediğinde efendim yavşak de ve her lafı da kafaya takma. Şikayet etmen gereksiz olur.
Neden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz? Hakarete hakaretle veya küfürle karşılık vermek doğru bir şey mi? Tamam arkadaşının yaptığı doğru bir şey değil fakat onun her "Köpek" lafını dikkate almazsa ve arkadaşı ona daha ağır sitemlerde veya temasta bulunursa gidip şikayet edebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam takma. Sonra daha kotu alay ederler. Bizim sınıfta da var böyle biri. Şikayet etseler daha da üstüne giderler.

Son düzenleme:
Neden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz? Hakarete hakaretle veya küfürle karşılık vermek doğru birşeymi? Tamam arkadaşının yaptığı doğru birşey değil fakat onun her "Köpek" lafını dikkate almazsa ve arkadaşı ona daha ağır sitemlerde veya temasta bulunursa gidip şikayet edebilir.
Hakaret etmek ve kendini hakaretle savunmak gerçekten doğru değildir tabii bu normal insanlara karşı geçerlidir bence. Burada ise arkadaş Toxic biriyle karşı karşıya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı