Hakaret Eden Sınıf Arkadaşımı Şikayet Etmek

Lise öğrencisiyim. Sınıfımdakilerden birisi bana her gün köpek diyor. Başka kelimeler de kullanıyor. Bunu doğrulatabilecek en az 12 kişi var. Bu ve benzeri kelimeler hakaret içerikli kelime grubuna girer mi? Bu kişi hakaret gerekçesiyle şikayet edilebilir mi? Okul rehberlik servisi gibi yerlerden bir fayda görmedim.
Bu tip insanlar senin rahatsızlık duymandan haz alıyolar lisede bi çocukla kaplumbağa diye dalga geçiyolardı çocuk doğal karşılıyo gülüyo felan dalga geçenler bıraktı kaplumbağa demeyi bu iş böyle rahatsızlığını belli edersen daha çok gelirler üstüne bırak takma düzelir heralde şikayet edersen diģer arkadaşların dediği gibi daha çok alay konusu olursun lisede mantık işlemiyo maalesef

Niye diyorlar peki ? Arkadaşım ilk baştan küçük durursan hep küçük görülürsün ezilirsin eğer ilk dediğinde biri "ne var o.... çocuğu?" deseydin kimse cesaret edemezdi ama sen gülersen herkes der sınıfın şamar oğlanı olursun rehberliğe gitsen'de bir cacık yemezler kendini komik duruma düşürmekten başka bir şey değil.

Uyarıyorum. Anlamazsa takmıyorum. Bir söz vardır bilirsiniz "İ* de havlıyor" diye. Gerçekten sürekli küfür edip hakaret ediyorsa ve işi ileri götürüyorsa eğer okulda isem gerekli yerlere gidiyorum, hallediyorlar.
Sonuçta kavga etmek bir çözüm değildir bana göre. Ayrıca asla küfürle küfürle de karşılık vermem. Bu tarz bir davranış bana hiç mantıklı gelmiyor.
Eh sadece 1-2 kez başıma geldiğinden benden bu kadar.

Bak kardeşim yıllarca ilkokulda ve lisede şamar oğlanı oldum, dayak ve küfür yiyordum emin ol senin yaşadıklarından kat kat daha ağır şeyler yaşadım. Büyük ihtimalle 9'sun. Ya onu döveceksin ya da açık liseye yazılacaksın, ya da bu azabı çekmeye devam edeceksin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı