Haksız yere aldığımı düşündüğüm ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Dün, şu konuda muhabbet ederken DC adreslerimizi paylaşalım dedik. Bunu yaparken de Kural 60'a tekrardan göz geçirdim ve iletişim adreslerinin "imza veya hakkında kısmında" paylaşmanın yasak olduğunu gördüm. İmza ve hakkında dışında profil mesajları ve normal mesaj bölümü kalıyor. Profil mesajları zaten normal üyeler için kapalı, "İmza veya hakkında" kısmı olarak ayırma yapılınca da doğal olarak mesaj bölümü kalıyor ve mesaj bölümünde paylaşmakta bir sakınca görmeyip paylaşmıştım. Paylaşımın ardından paylaşım yapan herkese 1 gün ceza verildiğini görüyorum. Kurallarda sadece "imza veya hakkında" bölümü olarak ayrı tutulduğu için cezanın hatalı olduğunu düşünüyorum.

60. İmzaya veya hakkında kısmına özel adresinizi yazmak ceza sebebidir. Örneğin: Discord veya Steam adresiniz.

İmzanızda bulundurmanızın yasak olduğu şeyin mesaj olarak gönderilmesinde sorun olmayacağını mı düşündünüz? Yanlış düşünmüşsünüz. Bundan böyle öğrenmiş oldunuz. Konuda da Steam, Discord gibi iletişim bilgisi vermek yasak.

Sosyal dışına yönlendirme yapılamaz. X yerinde nickim şu şekilde, sohbet etmek isteyen gelsin şeklinde gibi şeyler kabul edilemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı