Haksız yere tutanak yedim

@hacı baba, düşünce şeklin yanlış. Suç suçtur ama bu kadar basit şey için uzatmaya gerek yok.
Düşünce şeklim yanlış falan değil. Ona göre seni öldürmeye çalışan birini öldürünce suç mu oluyor? Birisi sana saldırınca senin ona saldırman gayet normal. Sana saldıran kişi yere düşünce saldıramazsın artık çünkü kişi etkisiz hale gelmiş olur. Yerde iken sana saldırmaya devam ediyorsa sen yine saldırabilirsin.

Düşünce şeklim yanlış falan değil. Ona göre seni öldürmeye çalışan birini öldürünce suç mu oluyor? Birisi sana saldırınca senin ona saldırman gayet normal. Sana saldıran kişi yere düşünce saldıramazsın artık çünkü kişi etkisiz hale gelmiş olur. Yerde iken sana saldırmaya devam ediyorsa sen yine saldırabilirsin.
Biri sana saldırınca nefsi müdafaa altında karşılık verirsen haklısın. Adam sana yumruk atmış sonra kaçmıştır bu adamı yakalayıp dövemezsin bu adamı kolluk kuvvetlerine şikayet edebilirsin.

Senin ona karşılık vermen suç değil ki, okulunuzun adaletine hayranım.
Ne şekilde olursa olsun karşılık vermek ilk vurmaktan farksız. Karşılık vermeyip dayak yeseydim elemana "evladım bi' daha yapma deyip" kınayacaklardı. Ben kaşılık vererek kendi ciğerimi soğuttum. 11. sınıfta ortalaman 87 olduğu halde neden Takdir belgen yok diye soran yok. Lise notlarımı soran da yok.

Zaten o yüzden pişman değilim. Aynı eleman 12. sınıfta bana yan bile bakamadı.

Biri sana saldırınca nefsi müdafaa altında karşılık verirsen haklısın. Adam sana yumruk atmış sonra kaçmıştır bu adamı yakalayıp dövemezsin bu adamı kolluk kuvvetlerine şikayet edebilirsin.
Üstteki adam öyle mi demiş? Çocuk yumruk atıyordu bende kafa attım demiş. Kendini savunmak için yaptığı bir hareket. Gayette normal, tutanak yazılması da gayet saçma.

Geri
Yukarı