Hala iPhone 6S alınır mı?

Efendi

Hectopat
Daha fazla  
Telefon alacak olsam bile şimdi alamayacağım, 2019 Şubat ayında alabiliyorum. 2019 yılında iPhone 6 ve 6S eskiyecek bir süre sonra da satıştan kalkar. Kafamdaki model Huawei Mate 20 Lite fiyatları yakın 200 lira civarı fark var. Sizce iPhone 6S mi yeni nesil Android telefonlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda aktif olarak iPhone 6S kullanıyorum. Hiç bir kasma donma sorunu yok. Gayet akıcı bir telefon deneyimi yaşıyorum. Bir süre daha da güncelleme alacaklar. Kim ne derse desin fanlık yapmıyorum burada Huawei yerine iPhone modelleri seçmen daha iyi olacak. İşletim sistemi vb. Android'e göre daha stabil ve daha kararlı. iPhone 6S güncellemeleri kesilene kadar, Mate 20 Lite'in da kesileceği de aşikar. Malum Android telefonlara fazla bir süre güncelleme desteği olmuyor. Sürekli model çıkardıkları için :)

Şöyle söylemek gerekirse; Huawei P9 Lite 2017 telefonda kullanan var 2017'de çıkan bir telefon 2018 sonuna kadar 1-2 güncelleme almıştır. Son 4-5 aydır da herhangi bir güncelleme yok. Geleceğe de benzemiyor...

Son düzenleme:
Şöyle söylemek gerekirse; Huawei P9 Lite 2017 telefonda kullanan var 2017'de çıkan bir telefon 2018 sonuna kadar 1-2 güncelleme almıştır. Son 4-5 aydır da herhangi bir güncelleme yok. Geleceğe de benzemiyor...
Söylediğinize şu şekilde katılmıyorum. Android açık kaynak kodlu olduğu için örneğin Apple, galeriye ya da Safari'ye güncelleme getireceği zaman AppStore üzerinden getirmiyor. Güncelleme olarak veriyor. Fakat Android'de galeri, tarayıcı, dosya yöneticisi, rehber, play store gibi uygulamaların hepsi kendi güncelleme desteği olduğu için yazılım güncellemesine gerek kalmıyor.
Bu konuda yanlış bir bilgiye sahipsiniz.
Android güncelleme sıklığı eğer modelde kronik hata varsa o düzeltilmek için ya da güvenlik yaması geldiği zaman onu eklemek için gelir. Sürekli güncelleme alması da iyi bir şey değildir. Bazı şeylerin düzgün yapılmadığının göstergesidir.

Ekleme: OnuPlus 5 kullanıyorum Mart ayından bu yana. 3 kere güncelleme aldı sadece. Onlar da güvenlik güncellemeleri. Ama OnePlus 6T'de kullanılan rehber, galeri, tarayıcı, dosya yöneticisi gibi her şey benim cihazımda da var.

Ben alacağım alın. IOS 13.3 ve IOS 14 çıkınca yükseltilebilecek. Desteğini çekince 6S'i satıp üzerine 100 - 200 TL fiyat koyup 6S Plus alacağım sizde böyle yapın 6S Plus'tan çekince böyle böyle devam edeceğim...
Söylediğinize şu şekilde katılmıyorum. Android açık kaynak kodlu olduğu için örneğin Apple, galeriye ya da Safari'ye güncelleme getireceği zaman AppStore üzerinden getirmiyor. Güncelleme olarak veriyor. Fakat Android'de galeri, tarayıcı, dosya yöneticisi, rehber, play store gibi uygulamaların hepsi kendi güncelleme desteği olduğu için yazılım güncellemesine gerek kalmıyor.
Bu konuda yanlış bir bilgiye sahipsiniz.
Android güncelleme sıklığı eğer modelde kronik hata varsa o düzeltilmek için ya da güvenlik yaması geldiği zaman onu eklemek için gelir. Sürekli güncelleme alması da iyi bir şey değildir. Bazı şeylerin düzgün yapılmadığının göstergesidir.

Ekleme: OnuPlus 5 kullanıyorum Mart ayından bu yana. 3 kere güncelleme aldı sadece. Onlar da güvenlik güncellemeleri. Ama OnePlus 6T'de kullanılan rehber, galeri, tarayıcı, dosya yöneticisi gibi her şey benim cihazımda da var.
Sizde yanlış biliyorsunuz. Sürekli güncelleme alması çok kullanılması demektir... Eğer bir telefon çok kullanılıyorsa desteğini çekmezler hemen. Sizde bilgisizsiniz. iPhone 11 çıktı, onunla birlikte IOS 13 çıktı ve iPhone 6S çok kullanıldığı için onada güncelleme geldi...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı