Half Life 2 Borealis Görevi (HL2 Beta)

" Bu yolculuğun kötü bir şekilde biteceğini biliyordum. " -Odell

Borealis veya öncesinde Hyperborea olarak bilinen bir gemidir. Oyundan tam olarak silinmemiştir. HL2 EP2'de varlığı yine bilinmektedir, fakat Beta'da ilk iki senaryo içinde Borealis gemisi oyunun başlangıç yeridir.

Borealis gemisi oyundaki en eski görev ve hikaye unsurudur. Gemi ve hikaye HL1 yayınlandıktan 6 ay sonra Mayıs 1999'da yaratılmıştır. Oyundan çıkarıldığı zaman Borealis'in bütün modellemesi bitmiş idi.

Geminin tasarımı Odell tarafından yapılmıştır. Gemi içerisinde Overwatch askerleri, stalkerlar, headcrabler ve zombiler ile karşılaşılır. Half-Life 2'nin hikayesinin evrimi boyunca, Borealis'in genel arsada iki farklı yerleşimi işgal ettiği bilinmektedir. Her iki yinelemede de Gordon Freeman gemiye girecek ve Odell'in yardımıyla denizin altında bulunan Kraken Üssü'ne gitmek için gemide bulunan mini-denizaltıyı kullanacaktı.

1999 Zaman Çizelgesi​

Hikayenin ilk versiyonlarından birinde, oyunun Gordon'un başlangıçta kalın bir sisle çevrili bir buz yatağı üzerinde durmasıyla başlaması planlandı. Oyuncu, bir gemi zilinin çaldığını duyar ve sesin kaynağını, buzla kilitlenmiş Borealis'i keşfedene kadar onu takip ederdi . Oyuncu daha sonra tekneye gövdedeki bir delikten girer.

Gemiye bindiğinde, oyuncu geminin arka planını açıklayacak olan gemi mühendisi Odell ile tanışacaktı. Buradan mini-denizaltı ile Kraken Üssü'ne gidecek idi.

2002 zaman çizelgesi​

Bilinen bu son enkarnasyonda, Borealis , Combine tarafından kullanılan bilimsel bir araştırma gemisi olarak tasvir edilmiştir . Gordon Freeman, AirExchange yakınında kıyıda bulunan bir römorkörle Borealis'e ulaşacaktı . Gemiye binecek ve Odell ile buluşacak ve onu Kuzey Kutbu bölgelerine yönlendirmek için onunla çalışacaktı. Yolculuk sırasında bir noktada, Combine kuvvetleri tarafından saldırıya uğrarlar ve gemiyi ağır hasarlı bırakırlar. İçeride yol alırlar, alev alan veya zaten yanan birçok bölümü geçerler ve sonunda mini bir denizaltıyla Kraken Üssü'ne kaçarlar.

Not: Combine'ın gemiyi ne için kullandığı belli değil, ancak araştırma amaçlı olması gerekmiyordu.

Borealis Mürettebatı​

Başlangıçta , oyuncunun zombilerle ve diğer Combine Birimlerle savaşmasına yardımcı olacak bir Borealis Mürettebatı olacaktı. Bu fikir, oyuncunun müttefiklere sahip olmasına izin veren Mega Patch güncellemesinde geri getirildi.

Sonuç
 • Düzenlenecek son Borealis haritaları " d3_borealis_01_017" ve " d3_borealis_02_003.vmf" 9 Ağustos 2002'de düzenlendiğinden bu bölüm Ağustos 2002'de rafa kaldırıldı. Bununla birlikte, birkaç şey özellikle mavi variller ve Vortigaunt kamı kapısı , Half Life 2'nin son sürümünde kullanılır ve "props_borealis" model klasöründe bulunabilir. Orijinal klasör 238 model içerirken, perakende dosyalarında sadece 6 tanesi tutulmuştur. Skybox doku dosyaları, kullanılmasalar da, perakende dosyalarında "sky_borealis" adı altında hala mevcuttur.

 • Borealis HL2 EP2'de Aperture Science şirketi adı altında geri dönmüştür.
  13121982638_ZIKri2fanjc.jpg
  borealis1.png
  Borealis_odell_radio_mi.jpg
  Evet, artık sona geldik arkadaşlar. Bir kaç silinen silahlar dışında bir şey yazmayı planlamıyorum. Bu ana kadar destek verdiğiniz için teşekkürler. Diğer HL2 Beta makalelerimi tek tek bakıp inceleyebilirsiniz.

  Half Life 2 Beta kaldırılan NPCler serisi listesi:
  Half Life 2 Beta kaldırılan önemli karakterler seri listesi:
  Half Life 2 Beta kaldırılan önemli görevler/haritalar serisi:
 

Yeni konular

Yukarı