Half-life ve öldüren sis hikayesi

Stephen King'in daha önce bir kitabını okudun mu ?

• Oy verenlerin toplamı
    329

Alex de Souza

Kilopat
Makaleler
1
Başlıkta yazan hikayeler aslında farklı anlamlara sahip olsalar da sis kitabı half-life'ın konusuna ilham olmuştur. Yazarı stephen kıng tarafından muazzam bir eser çıkmış. Bir çoğumuzun çocukluğuna yer etti. Gabe'n Microsoft'tan ayrıldıktan sonra bir ortağı ile Valve şirketini kurmuştur. Bu süreçte bir projeye başlanmış. Half-life. Önceki ismi ise "ok başı projesi" daha sonra değiştirilmiştir. Proje adı kitabı okuyanlara yabancı gelmeyecektir çünkü kitaptan ilham aldıklarını söylemiştim. Stephen king hayal gücü ile muhteşem bir başyapıt çıkarmış. Tanınmasını her ne kadar bu kitap sağlamasa da okumak bile oyunu oynamak kadar keyifli.

Oyun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Film;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filmi daha önce izlemiş ve Half Life oynamış biri olarak söyleyeceğim teori. Hemde zayıf bir teori. Kitap için konuşmuyorum. Half Life evreninde çevreyi saran bir sis hakkında ne konuşuluyor ne de bir bilgi var.

Öldüren Sis'te bana oldukça ucuz bir film gelir.

Filmi daha önce izlemiş ve Half Life oynamış biri olarak söyleyeceğim teori. Hemde zayıf bir teori. Kitap için konuşmuyorum. Half Life evreninde çevreyi saran bir sis hakkında ne konuşuluyor ne de bir bilgi var.

Öldüren Sis'te bana oldukça ucuz bir film gelir.

Stephen king kendi hayal gücünü kullanarak o zamanlar bir sisin içinde hikaye yaratmış. Half-Life bir sis ile oluşturulmuş olsa idi evreni tam anlamıyla bize yansıtamayacaklardı, diye düşünüyorum. Muhtemelen bu şekil de bir karara varmışlardır. Kitabında çok daha detaylı anlatım mevcut 31 lira fiyatı var. Keyifle okumaya devam ediyorum. 638 sayfa.

Half-Life Episode Two ve Half-Life Alyx hikayelerini de bu başlık altında paylaşacağım.

@Hasan Gürlek sizden ricam konu başlığını " Half-Life Hikayeleri " olarak değiştir misiniz ?

Son düzenleme:
Forumun, istatiksel açıdan enteresan konularından birisi. 2000 kişi tarafından görüntülenmesine rağmen sadece 2 mesaj mevcut. Düşüncelerinizi paylaşmaktan mı çekiniyorsunuz?

Esinlenilmiş, kurgusu bunun üzerine çalışılmış olabilir. Gayet normal bir durum, özgün bir şeyler bulmak, artık çok zor. Yine de ben kitabı okumayı tercih ederim. Oyunlar, başkalarının düşüncelerini yönetmenizi sağlar. Kitaplar ise kendi düşüncelerinizi canlandırır, hayal gücünüzü geliştirir.

Forumun, istatiksel açıdan enteresan konularından birisi. 2000 kişi tarafından görüntülenmesine rağmen sadece 2 mesaj mevcut. Düşüncelerinizi paylaşmaktan mı çekiniyorsunuz?

Esinlenilmiş, kurgusu bunun üzerine çalışılmış olabilir. Gayet normal bir durum, özgün bir şeyler bulmak, artık çok zor. Yine de ben kitabı okumayı tercih ederim. Oyunlar, başkalarının düşüncelerini yönetmenizi sağlar. Kitaplar ise kendi düşüncelerinizi canlandırır, hayal gücünüzü geliştirir.

Çok doğru konuştun, forum da çok nadir rastladığım bir şey bu. Kitabı hala okumaya devam ediyorum, bölümleri daha önce filmi seyrettiğim için gözümde canlanıyor ve daha sıcak geliyor aslında olayın içinde gibi hissediyorum. Kitap da yazılanlar ile kesişiyor ancak birebir kurgulanmamış, kitap da önemli olan bir çok kısım var. Özellikle yine kitaptan uyarlanarak netflix de dizisini yayınlamışlar, çok kötüydü. Basit bir sis ve saçma bir hikaye üzerine çekilmiş.

M
Başlıkta yazan hikayeler aslında farklı anlamlara sahip olsalar da sis kitabı half-life'ın konusuna ilham olmuştur. Yazarı stephen kıng tarafından muazzam bir eser çıkmış. Bir çoğumuzun çocukluğuna yer etti. Gabe'n Microsoft'tan ayrıldıktan sonra bir ortağı ile Valve şirketini kurmuştur. Bu süreçte bir projeye başlanmış. Half-life. Önceki ismi ise "ok başı projesi" daha sonra değiştirilmiştir. Proje adı kitabı okuyanlara yabancı gelmeyecektir çünkü kitaptan ilham aldıklarını söylemiştim. Stephen king hayal gücü ile muhteşem bir başyapıt çıkarmış. Tanınmasını her ne kadar bu kitap sağlamasa da okumak bile oyunu oynamak kadar keyifli.

Oyun;

Film;
Mükemmel bir romandır buna ilham olduğunu bilmiyordum :).

Geri
Yukarı