Halk ekmek kuyruğundaki insanlara karşı ne yapmalıyım?

Ne yapmalıyım böyleleriyle karşılaştığım zaman?

• Oy verenlerin toplamı
    52
  • Anket kapandı .

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Merhaba sosyal.
Ailem git ekmek al diyor ve ekmek 2 lira olduğu için halk ekmeğe gidiyorum. Halk ekmekte biraz uzakta hemen ekmeği alıp eve gitmek istiyorum.
Neyse. Ben halk ekmek sırasında kendi sırama girdim. Bir yaşlı teyze geldi ve 'aferin oğlum çok ayıp yaptığın' dedi. Ben de 'ne yaptım' dedim. 'acelen mi var?! sıramı niye kapıyorsun' gibisine bir şey dedi. Bir şey demedim. Ara sıra böyle insanlar çıkıyor.
Neyse sonra ki gün bir daha gittim. Sıradayız, önümde bir kadın var. Sıra ilerliyor kadın ilerlemiyor. Bayağı fark açıldı ablaya 'ilerler misiniz?' diyorum güzelce.
Ablada 'geç acelen varsa geç dip dibe mi girelim terbiyesiz' dedi. En sonunda çıldırdım fakat yine bir şey demedim. Böylelerine ne yapmalıyım? Ya da ne demeliyim? Bugün yine ekmek almaya gideceğim hazırlıklarıma başladım.
Yaşım küçük diye nezaketimi bozmak istemem fakat çıldırıyorum daha bir sürü olay gerçekleşti böyle.
Ne önerirsiniz? Hatta ankette yapayım. Dediğim gibi, ara sıra böyle insanlar çıkıyor.

Seni kendilerine göre daha genç/küçük gördükleri için sana yüklenip sıranın yükünü hafifletmek istiyorlar. Kendini ezdirme.

Yeni konular

Geri
Yukarı