Halkbank Ek Hesaptan Haberim Olmadan Para Çekilmiş

Rtguela

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar.

16 Ocak 2019 tarihinde Halkbank ek hesaptan haberim olmadan 2000TL çekilmiş. Ben bunu yeni gördüm. Başına böyle bir şey gelen var mı? Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Hiç kimseye hesap bilgilerimi vermedim. Burada suçlu banka değil mi? Hesaptan para çekilirken banka neredeydi? Koskoca banka güvenliği bu kadar kötü olamaz herhalde. Tavsiyelerinizi bekliyorum. 😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş dediğim elamana Godaddy üzerinden domain alması için sadece kartın üzerindeki rakamları vererek, parola vs. vermedim ve kart içeresinden domain için 5 TL çıkışı olmuştu. Birkaç gün sonra ise yine aynı şekilde firma için 40 TL para çıkışı olmuştu. Son işlem sonradan haberim oldu. Elamana da yazınca anladım ki, 40 TL için satılmışız...

Bankayı aradım, kartı bloke ettirdim ve hesabı geçici süre ile pasif ettirdim. Daha sonra yeni kart istedim ve 1 hafta içeresinde geldi. Yani bırakın şifreyi, kart üzerindeki rakamları dahi paylaşmak sorun. Banka bana Godaddy firmasına sorun ile ilgili bilgilendirme yaparak, ücretin geri gelebileceğini söylemişti ancak ben o sinir ile pek fazla peşine düşmemiştim. Böyle sorunlar başıma gelmemesi için ihtiyacım olmadığı zamanlar internet alışverişini kapalı tutuyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Bu arada banka: Finansbank / Enpara.

Geçmiş olsun...

Arkadaş dediğim elamana Godaddy üzerinden domain alması için sadece kartın üzerindeki rakamları vererek, parola vs. vermedim ve kart içeresinden domain için 5 TL çıkışı olmuştu. Birkaç gün sonra ise yine aynı şekilde firma için 40 TL para çıkışı olmuştu. Son işlem sonradan haberim oldu. Elamana da yazınca anladım ki, 40 TL için satılmışız...

Bankayı aradım, kartı bloke ettirdim ve hesabı geçici süre ile pasif ettirdim. Daha sonra yeni kart istedim ve 1 hafta içeresinde geldi. Yani bırakın şifreyi, kart üzerindeki rakamları dahi paylaşmak sorun. Banka bana Godaddy firmasına sorun ile ilgili bilgilendirme yaparak, ücretin geri gelebileceğini söylemişti ancak ben o sinir ile pek fazla peşine düşmemiştim. Böyle sorunlar başıma gelmemesi için ihtiyacım olmadığı zamanlar internet alışverişini kapalı tutuyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Bu arada banka: Finansbank / Enpara.

Geçmiş olsun...
Bunu bir arkadaşınız tarafından yaşamak çok kötü bir his olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı