Halkın Corona'yı Zerre Umursamaması

oscorp

Hectopat
Çarşıya çıkıyorum sanki virüs değil bereket yağıyor. İnsanlar maskesiz yolları doldurmuş, paket servisçiler maskesiz. Bazen sokaklar virüs yokken daha mı sakindi diye sorguluyorum. Hadi o kalabalığı geçtim, az önce bizimkilerin eve söylediği dolabı da maskesiz getirdiler. Hatta içeri ayakkabısız girmişler, sinir oldum. Birazdan yerleri sirkeyle sildireceğim.

Bulunduğum ilçe şehre uzak ve sadece 1 vaka duydum. Bazen "Bizim Allah'ımız var!" sözüne inanıyorum. Böyle aptal bir topluma bu vaka sayısı az çünkü.

Sokakta takmaya gerek yok kapalı yerlerde taksak yeter gibi laflar duymaya başladım artık.
Ben en çok burun üstüne takmayanlara gıcığım.
Takıyorsan tak, takmıyorsan takma (gerçi hayvan değilsen en azından bir eşarp, fular vs. takarsın insanların olduğu yerde [kimsenin olmadığı yerlerde yine neyse takma]) burundan geçirmek nedir?

Doğru söylüyorsunuz. Geçenlerde bu yüzden anneme birazcık kızdım. Bizim evin önünde park var, gelen geçen buraya geliyor. Yaşlısı, ergeni, evlisin, çocuğu herkes buraya geliyor. Zorla işte piknik yaptırdı. Şimdiden söylemek istiyorum, bu corona çok fazla yayılacak. 2 hafta önce sokağa çıkma yasağı vardı, şimdi alışveriş merkezleri bile açıldı. Bundan sonra "yaşayan yaşar, ölen ölür" modundayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı