Hama USB adaptör için Driver nereden bulunur?

deaditekm

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Selamlar,
Hama USB adaptör için güncel yazılıma ihtiyacım var arkadaşlar, ne yaptıysam bir türlü telefon, kulaklık ya da laptopumu PC'ye bağlayamadım.
Ürünün sitesinde kodu 049218 olan adaptör için bir driver yok, Windows 10 da otomatik çalışır yazıyor ve zaten bir yazılımda yüklenmiş ama 2006 tarihine ait.
Güncelleme yap dedim en son sürüm buymuş, ürün mü bozuk acaba diye yenisi ile değiştirdim ama netice değişmedi, sanırım yazılımsal bir sorun var, bulabilirsek driver güncellemeyi deneyeceğim.

Donanım kimliği
USB\VID_0A12&PID_0001&REV_8891

Yardımlarınız için teşekkürler.

Adsız.pngAdsız1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende kullanıyorum ama herhangi bir driver falan yok diye biliyorum. Tek sorunum 3.5mm jack kulaklık PC'ye bağlıyken, bluetooth kulaklıkta bağlantı sorunu oluyor. Bunun dışında herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım. Bluetooth'u açtıktan sonra buradan arattığın cihazı eklemelisin.
1231231231231.jpg

Bununla dener misin? Olmazsa Discord sunucusuna gel yardımcı olayım.
Linke tıkladığımda "Illegal download attempt" yazan boş bir sayfa çıkıyor. Linki kısaltıp siteden driverı kendim bulmaya çalışacağım olmadı tekrar yardımınıza başvuracağım.

Bende kullanıyorum ama herhangi bir driver falan yok diye biliyorum. Tek sorunum 3.5mm jack kulaklık PC'ye bağlıyken, bluetooth kulaklıkta bağlantı sorunu oluyor. Bunun dışında herhangi bir bağlantı sorunu yaşamadım. Bluetooth'u açtıktan sonra buradan arattığın cihazı eklemelisin.Eki Görüntüle 394461
Benim sorunum cihazları bulmaması ya da bağlanmaması, arızalı mı acaba diye aldığım yere gidip yenisi ile bile değiştirdim, yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüğüm için driverı güncellemek istiyorum.

İkinize de yardımlarınız için teşekkür ederim.

İndirme bağlantısının süresi dolmuş aşağıya bıraktıklarımla deneyebilirsin.

http://www.usb-drivers.org/wp-content/uploads/2017/04/D8.zip -> CAB dosyasını klasöre çıkart INF uzantılı olan dosyalara sağ tıklayıp 'Yükle'.

Teşekkür ederim, bu da işe yaramadı bende Hama'yı iade edip ses kablosu ile değiştirdim, aldığım yerde Trust marka cihaz ile de denedik yine işe yaramadı, ayrıca başka kulaklıklarda da işe yaramadı, bu USB adaptörler ses iletiminde problem çıkartıyorlarmış, internetten sadece ses cihazları için özel ürün varsa onu alıp denerim, masaüstü pcde nasip olmadı :)

Teşekkür ederim, bu da işe yaramadı bende Hama'yı iade edip ses kablosu ile değiştirdim, aldığım yerde Trust marka cihaz ile de denedik yine işe yaramadı, ayrıca başka kulaklıklarda da işe yaramadı, bu USB adaptörler ses iletiminde problem çıkartıyorlarmış, internetten sadece ses cihazları için özel ürün varsa onu alıp denerim, masaüstü pcde nasip olmadı :)
Yeni hatırladım bu bluetooth adaptörlerinin kulaklık desteği muhabbeti var, hatta alırken farklı adaptör alacaktım sonra kulaklık için kullanacağım diye sormuştum şu an kullandığım adaptörü önermişti.

Ancak dediğin gibi uzun kullanımda stabil bir şekilde çalışmıyorlar, bağlantı kopması oluyor. Evde kullanım için kablo daha iyi, bence doğru tercih yapmışsın.

Yeni hatırladım bu bluetooth adaptörlerinin kulaklık desteği muhabbeti var, hatta alırken farklı adaptör alacaktım sonra kulaklık için kullanacağım diye sormuştum şu an kullandığım adaptörü önermişti.

Ancak dediğin gibi uzun kullanımda stabil bir şekilde çalışmıyorlar, bağlantı kopması oluyor. Evde kullanım için kablo daha iyi, bence doğru tercih yapmışsın.

Aslında yapılması gereken şey kablosuz klavye mouse setlerindeki gibi kulaklığın yanında kendi özel yazılımlı adaptörü de olacak bu tip durumlarda takıp çalıştırabileceğiz, firmalar üç kuruş için bu tip çözümlerden kaçınıyorlar, halbuki set içinde çıkmasın ayrı olarak satılsın ben ona da razıyım lüzumlu hallerde satın alır işimizi görürüz.
Neyse neticede masaüstü bilgisayarda kablosuz kullanım işi şimdilik rafa kalktı ilerde değişik adaptörlerle deneyip uygun bir tane edinip sizlerle de deneyimlerimi paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı