Hamster mı? Muhabbet kuşu mu?

Çiftleştirmesek olur mu?

Çiftleştirmekte fayda var bence. Neden diyeceksiniz biraz masrafı artabilir ancak daha yeni doğmuş iken alırsanız size alışması çok daha hızlı olur. Beslerken ise ayrı bir şekilde beslersiniz. En fazla 5 sene yaşadıklarından dolayı en azından onlar ölürse yavrusuna bakarsınız.
Peki bu hamster gel dediğimde gelir mi?

Köpek değil bu hayvan sonuçta ve biraz başına buyruk takılan bir hayvan o yüzden gelmeme ihtimali yüksek. Ancak eğer alışırsa zaten demesenizde size gelir.

Teşekkürler herkesten hala bayağı bayağı bir kararsızım, düşünmeye devam edeceğim.

Bence hamster alın başta ardından ise muhabbet kuşu alırsınız en azından bu karasızlıktan çıkmış olursunuz. Bir de muhabbet kuşunun ortalık yere pisleme durumuda var. Hamsterlarda bu durum daha çok kafeste olduğundan pek gerçekleşmiyor ve biraz iğrenç olsa da kendi pisliğini yeme durumları var yanlış bilmiyorsam. Vitaminleri vs daha iyi alıyor diye biliyorum tabii yanlışta olabilir.

Hayır tabii ki. İsmine ve komutlara duyarlı bir hayvan değil. @Shuichi Tatsuo da dediği gibi oldukça başına buyruk bir hayvan.

Bu kadar konuştuk hamster alasım geldi tekrardan :D.

Ben aşırı hayvansever bir insanım daha önce neler neler beslemek istedim fakat maddiyatta sıkıntı şu an hamster, muhabbet kuşu, forpus arasında kaldım gerçekten 4 aydır kararsızım hepsi ayrı güzel.

Ben aşırı hayvansever bir insanım daha önce neler neler beslemek istedim fakat maddiyatta sıkıntı şu an hamster, muhabbet kuşu, forpus arasında kaldım gerçekten 4 aydır kararsızım hepsi ayrı güzel.

Bence ilk başta hamster alın yukarıdada belirttim sonra muhabbet kuşu vs alın. Hamster alırken yanında küçük bir yaşam alanı alın. Yanına büyük bir saklama kabında besleyebilirsiniz hamsteri. Ancak muhabbet kuşundan bence çok daha cana yakın bir hayvan.
Tabi hamster için il başta 200₺'ye yakın bir masraf çıkacaktır. 60LT talaş alsanız 65₺ gitse saklama kabına 20₺ gitse hamster 100 desek tabii bilmiyorum piyasayı. Tekerlek vs desen 50 60₺ bilmiyorum piyasayı. 200+₺ bir fiyat çıkıyor.

Şu an yavru hamstırları olan var mı? Sahiplenmek isterim 🙂

Bence ilk başta hamster alın yukarıdada belirttim sonra muhabbet kuşu vs alın. Hamster alırken yanında küçük bir yaşam alanı alın. Yanına büyük bir saklama kabında besleyebilirsiniz hamsteri. Ancak muhabbet kuşundan bence çok daha cana yakın bir hayvan.
Tabi hamster için il başta 200₺'ye yakın bir masraf çıkacaktır. 60LT talaş alsanız 65₺ gitse saklama kabına 20₺ gitse hamster 100 desek tabii bilmiyorum piyasayı. Tekerlek vs desen 50 60₺ bilmiyorum piyasayı. 200+₺ bir fiyat çıkıyor.

Benim yaptığım hesap daha iyi Letgo'dan 2. el büyükçene, akvaryum 45, Suriye hamstırı 30, bir de kaliteli hemstıryemi 20 TL, çark ve sulukta 35 desen, talaşıda bizim mahallenin marangozundan 10 TL'ye alsak mis gibi ucuzluk 🙂
Burdaki hamstıra hasta oldum çok tatlı :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayır tabii ki. İsmine ve komutlara duyarlı bir hayvan değil. @Shuichi Tatsuo da dediği gibi oldukça başına buyruk bir hayvan.

Ben hamstır konusunda kesin karar verdim yarın Letgo'dan 25 TL'ye anlaştığım akvaryumu alaacağım akvaryum bayağı büyük merak etmeyin size 2 sorum var 1.sı talaşlar çok pahalı bizim mahalle marangozunun talaşlarını kullansak sorun olur mu? '.Si ne sıklıkta ne ölçüde yemek veriyordunuz hamstıra mesele 1 gün boyunca hamstırınızı nasıl beslediğinizi yazar mısınız?
Şu an yavru hamstırları olan var mı? Sahiplenmek isterim 🙂

Benim yaptığım hesap daha iyi Letgo'dan 2. el büyükçene, akvaryum 45, Suriye hamstırı 30, bir de kaliteli hemstıryemi 20 TL, çark ve sulukta 35 desen, talaşıda bizim mahallenin marangozundan 10 TL'ye alsak mis gibi ucuzluk 🙂
Burdaki hamstıra hasta oldum çok tatlı :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben hamstır konusunda kesin karar verdim yarın Letgo'dan 25 TL'ye anlaştığım akvaryumu alaacağım akvaryum bayağı büyük merak etmeyin size 2 sorum var 1.sı talaşlar çok pahalı bizim mahalle marangozunun talaşlarını kullansak sorun olur mu? '.Si ne sıklıkta ne ölçüde yemek veriyordunuz hamstıra mesele 1 gün boyunca hamstırınızı nasıl besledi.

@Elassar

Son düzenleme:
Yani şimdi karar tamamen senin kişiliğine bağlı. Eğer iyi bir bütçem var, masraflarını eksiksiz olarak karşılarım ve sorumluluk alırım dersen tabi ki de hamster. Ama fazla bir bütçem yok dersen de muhabbet kuşu öneriririm. Yalnız hatırlatayım; muhabbet kuşları sahiplerinden çok ilgi isterler.
Ben burada şu an bir karar veremem, o tamamen sana kalmış.

Geri
Yukarı