Rehber Hangi Antivirüs programını kurmalıyım?

Hepinizin aklında olan sorulardan biri ve çoğu için büyük bir tartışma konusu. Sözü çok uzatmadan konuya geçelim. Öncelikle bu virüs programını neresi için kullanıyorsunuz, bunun cevabını alın çünkü ev ve işyeri için aynı virüs programı başarılı olamayabilir. Bu konuda ev kullanıcısı için hangisi daha başarılı buna bakalım.
Sitesinde Şubat 2021 için belirli şartlarda testler gerçekleştirmiş, Sonuçlara buradan göz atabilirsiniz 6 olanlar tam puan alanlar. Bu derecelendirmede dikkat edeceğiniz durum, uygulamanın sürüm versiyonu. Eski versiyonda kötü olan bir antivirüs yeni versiyonda çok iyi şeyler yapabilir.

1617191938343.png

Burada kafamıza bir şeyler oluştu fakat hala tam emin değiliz bir yere daha bakalım istediniz.
Buraya bakalım. Hemen açılışta neresi için olduğunu soruyor biz "Consumer" diyeceğiz.

Ya da daha hızlı bir şekilde Enhanced Real-World Test 2020 - Consumer - AV-Comparatives adresinden sonuçlara bakalım. PDF için direkt buraya göz atabilirsiniz. https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2020/12/avc_atp_2020_12_con.pdf PDF içerisinde testlerin nasıl yapıldığına dair bilgiler mevcut biz kısaca bakacağız.

Test yapılan programlar.

1617192518841.png

15 senaryo üzerinde programların durumu. En başarılı programlar Kaspersky, Bitdefender ve ESET oluyor.

1617192565975.png

1617192677557.png

1617192817960.png

1617192896718.png

Windows işletim sistemlerinde durum bu şekilde. Peki sen ne yapıyorsun diyenler olacaktır bunun için ufak bir şeyler ekleyim. Sistemimde Defender hariç bir virüs programı bulunmuyor. Girdiğim sitelere ve indirdiğim programlara dikkat ediyorum bana fazlasıyla yeterli oluyor diyebilirim.

Ufak bilgiler isteyen olursa bu konuya göz atabilir.

Hepinizin aklında olan sorulardan biri ve çoğu için büyük bir tartışma konusu. Sözü çok uzatmadan konuya geçelim. Öncelikle bu virüs programını neresi için kullanıyorsunuz, bunun cevabını alın çünkü ev ve iş yeri için aynı virüs programı başarılı olamayabilir. Bu konuda ev kullanıcısı için hangisi daha başarılı buna bakalım.
Sitesinde şubat 2021 için belirli şartlarda testler gerçekleştirmiş, sonuçlara buradan göz atabilirsiniz 6 olanlar tam puan alanlar. Bu derecelendirmede dikkat edeceğiniz durum, uygulamanın sürüm versiyonu. Eski versiyonda kötü olan bir antivirüs yeni versiyonda çok iyi şeyler yapabilir.

Eki Görüntüle 950486

Burada kafamıza bir şeyler oluştu fakat hala tam emin değiliz bir yere daha bakalım istediniz.
Buraya bakalım. Hemen açılışta neresi için olduğunu soruyor biz "consumer" diyeceğiz.

Ya da daha hızlı bir şekilde Enhanced Real-World Test 2020 - Consumer - AV-Comparatives adresinden sonuçlara bakalım. PDF için direkt buraya göz atabilirsiniz. https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2020/12/avc_atp_2020_12_con.pdf PDF içerisinde testlerin nasıl yapıldığına dair bilgiler mevcut biz kısaca bakacağız.

Test yapılan programlar.

Eki Görüntüle 950506

15 senaryo üzerinde programların durumu. En başarılı programlar Kaspersky, Bitdefender ve ESET oluyor.

Eki Görüntüle 950509

Eki Görüntüle 950514

Eki Görüntüle 950527

Eki Görüntüle 950535

Windows işletim sistemlerinde durum bu şekilde. Peki sen ne yapıyorsun diyenler olacaktır bunun için ufak bir şeyler ekleyim. Sistemimde Defender hariç bir virüs programı bulunmuyor. Girdiğim sitelere ve indirdiğim programlara dikkat ediyorum bana fazlasıyla yeterli oluyor diyebilirim.

Ufak bilgiler isteyen olursa bu konuya göz atabilir.

Kaspersky'den başkası kurulmaz.

Bu.

Bu mu ücretsiz olanı?
Hocam lisans bittiği zaman otomatik olarak ücretsiz versiyona geçiyor diye biliyorum.
Soruya gelirsek evet ücretsiz olanı oradan indirebilirsiniz.

Bu.
Hocam kendi sitesi üzerinden indirmesi lazım. Gezginler gibi sitelerden zararlı bulaşabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı