Hangi Assassin's Creed oyununu almalıyım?

Denizkq

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1050TI
İşlemci
Ryzen 3 3100
Steam'de Assassin's Creed oyunlarına indirim gelmiş sizce hangilerini almalıyım Max 100-120 lira vereceğim. İlk Assassin's Creed oynayışım olacağınıda göz önünde bulundurun.

Hocam Epic Games'deki 60 TL kuponları kullanarak.

Assassin's Creed Odyssey Deluxe Edition 24 TL.

Assassin's Creed Valhalla 74 TL

Toplam 98 TL gibi bir fiyata 200 saat oyun deneyimi satın alabilirsiniz.

Şimdi asıl konu olan oynanışa geçelim. (belirtmek isterim son AC oyunlarının optimizasyonu hiç iyi değil maalesef)

Odyssey'i orta-düşük ayarlarda 50 FPS civarında oynayabilirsiniz.

Vallhalla yı ise düşük ayarlarda 35 40 civarı oynarsınız diye tahmin ediyorum hocam

Açıkçası ben son oyunları tavsiye ediyorum bana eski oyunlar artık fazlasıyla yavan geliyor hem mekanikleri hem de grafikleri açısından.

Assassin's Creed oyunlarını 4'e ayırıyorum. Birincisi ilk oyun, aşırı eski ve kütük bir oynayışı var tavsiye etmem. İkincisi, Assassin's Creed II ile Assassin's Creed Revelations arasında çıkmış oyunlar. Üçüncüsü, Assassin's Creed III ile Assassin's Creed Syndicate arasında çıkmış oyunlar. Dördüncüsü de; Origins, Odyssey ve Valhalla üçlüsü. Bu bahsettiğim 4 seçenek 4 farklı tarzda Assassin's Creed oyununu temsil ediyor. İlk oyun dediğim gibi eski ve sıkıcı bir oynanışa sahip. İkinci olarak Assassin's Creed II ve Revelations arasındaki oyunlar Ezio Auditore'yi yönettiğimiz Ezio Trilogy olarak da geçer bu oyunlar ilk oyunun üzerine, ve birbirlerinin üzerine koyarak yenilikçi oynanışlarla çıkıp temelde aynı kaldılar. Assassin's Creed oyunları hikayeleri için oynanır bu yüzden Assassin's Creed II'yi alacaksanız binanın sadece temelini almış olursunuz bu yüzden AC II'nin yanında AC: Brotherhood ve AC: Revelations isimli oyunları almanızı tavsiye ederim. Çoğu Assassin's Creed hayranı oyunlara bu Ezio Trilogy'yi oynayarak başlamıştır. Gelelim Üçüncü seçeneğe, burada oyunları birbirinden bağımsız bir şekilde oynayabilirsiniz, fakat yine de hikayeler arasında geçişler var. AC III yeni bir AC evrenin başlangıcıdır. Oynanış olarak Assassins's Creed Liberation, Assassin's Creed IV: Black Flag + Freedom Cry DLC (benim gözümde en iyi AC oyunu) ve Assassin's Creed: Rogue'un temelini oluşturur. Bu saydığım her oyun da hikaye olarak birbiriyle iç içedir. Assassin's Creed: Rogue ise bu oyunları Assassin's Creed Unity ve Assassin's Creed Syndicate'a bağlar. Assassin's Creed Unity oynanış olarak daha devrimsel ama aşırı sorunlu bir oyundur dayanılmaz derecede kötü olduğu anlar olmuştur benim için bu yüzden sevdiğiniz bir yayıncıdan izleyerek de hikayeyi anlayabilirsiniz. Assassin's Creed Syndicate ise bu türün son örneği ve "underrated" bir oyundur benim gözümde, tavsiye ederim. Son olarak RPG ögelerinin çok daha ağır bastığı ve The Witcher ekolünden ilerleyen modern Assassin's Creed oyunları var bunlar da dediğim gibi Assassin's Creed Origins, Assassin's Creed Odyssey ve Assassin's Creed Valhalla. Üçünden sadece Origins'i oynama fırsatım oldu biraz, ve old school bir Assassin's Creed hayranı olarak eski oyunların yerini tutmadı. Fakat, ilk defa Assassin's Creed oynayacaklar için ve daha güncel bir oyun oynamak isteyenler için en uygun seçenek hem fiyatıyla hem de devrimsel oynanışı ile Assassin's Creed Origins. Eğer güncel olmasından ziyade o Assassin's Creed ruhunu yaşamak istiyorsanız, Assassin's Creed Ezio Trilogy dediğimiz AC II, Brotherhood ve Revelations'u almalısınız. Eğer bu oyunlar sizi serinin sıkı bir hayranı yaparsa emin olun devamı gelir zaten.

4'e kadar alabilirsin, gerisi tırt.
Evet, AC1, AC2-Brotherhood-Revelations, AC3, AC4...

1. oyun, asıl başlaman gereken oyundur...
Çünkü Hasan Sabbah ve Haşhaşi'leri anlatan, Din göndermeleri olan tek oyunu budur.
Oyunun sağlam bir anlayışı var...
Ateist yahut Deist değilim bu arada, Din göndermesi yazdım diye bu anlam çıkmasın.

2. oyun da hem eğlenceli hayat yaşıyoruz, hem de Kardeşliğin anlayışını benimsiyoruz.
Çünkü ilk oyunda tamamen amaç ve görev odaklıydık, fakat Ezio ile hem aşk hayatı, hem de savaş hayatı yaşıyoruz.

3. oyunda ise Connor Kenway'ı yönetiyoruz ki en sevdiğim karakterdir seri de...
Connor Kenway ise, Kabilesine saldırı sonucunda intikam almak için savaşır fakat iş farklı bir boyuta gider.

4. oyun ise Connor Kenway'ın dedesini yönetiyoruz...
Evet Edward Kenway, bir korsan...
Korsan diyipte geçme ama :)
4. oyun, Connor Kenway'ın doğmadan önceki olayları anlatıyor.

Belki oyunların konusunu biliyorsundur, anlatmak istediğim bu değil.
Grafik yahut oyun motoruna takmamalısın bu oyun için.
Belki de hayatının en iyi oyunu olabilir, eğer ufkun geniş ise...

Eski oyunları alma, verdiğin paraya değmez. Odyssey veya Valhalla al. Viking konsepti istiyorsan Valhalla, Yunan mitolojisi istiyorsan Odyssey al. İkiside güzel oyunlar.

Hocam Epic Games'deki 60 TL kuponları kullanarak.

Assassin's Creed Odyssey Deluxe Edition 24 TL.

Assassin's Creed Valhalla 74 TL.

Toplam 98 TL gibi bir fiyata 200 saat oyun deneyimi satın alabilirsiniz.

Şimdi asıl konu olan oynanışa geçelim. (belirtmek isterim son AC oyunlarının optimizasyonu hiç iyi değil maalesef)

Odyssey'i orta-düşük ayarlarda 50 FPS civarında oynayabilirsiniz.

Vallhalla yı ise düşük ayarlarda 35 40 civarı oynarsınız diye tahmin ediyorum hocam.

Açıkçası ben son oyunları tavsiye ediyorum bana eski oyunlar artık fazlasıyla yavan geliyor hem mekanikleri hem de grafikleri açısından.

Ben daha düşük işlemci ile Odyssey'i yüksek ayarlarda 40 FPS oynuyorum. Valhalla'yı orta ayarlarda 45 FPS oynuyorum. Bence gayet iyi optimizasyonu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı